Připravte se na jahodové mlsání a hubněte

100g jahod obsahuje 31 kcal

JahodyJahody jsou výborným pomocníkem při hubnutí. Mají hodně vlákniny a tím pádem nasytí náš věčně hladový žaludek. Mají i hodně vitamínu C. Dále obsahují kyselinu listovou a beta-karoten, základní kámen pro syntézu vitaminu A, dalšího antioxidantu, jež chrání náš zrak, dodává zdravé zbarvení naší pleti a podporuje regeneraci sliznic.

V lidovém léčitelství se jahody používají k pročištění trávicího ústrojí, zhubnete a ještě k tomu se léčíte. Jahody pomáhají vyloučit močové kameny, zmírňují bolesti při dně, artróze a revmatismu. Musíte je však jíst pomalu a hodně kousat kvůli trávení, či je rozmačkat. Kdo má krevní skupinu 0, ten může trpět na překyselení žaludku. Je dobré jahody zapít špetkou vody se sodou.

Působí jako mírné tonikum na játra a působí antibakteriálně. Působí také při srdečních nemocích, vysokém krevním tlaku, žaludečních vředech a chudokrevnosti. Do svého jídelníčku by je měli zařadit lidé, kteří prodělali infarkt myokardu nebo mají anginu pectoris, poruchy prokrvení mozku či ischemickou chorobu dolních končetin. Nebojte se experimentovat, existuje i recept na jahody na pepři. Jahody na smetaně, jahodová polévka, nejznámější jsou jahodové knedlíky, či zmrzlina.

SMS Věštba
SMS Výklad / banner