Pět Tibeťanů: Vyrovnaný život a zdravé tělo

Tibetští mnišiKaždý den jsme vystaveni stresu, který má negativní dopad nejen na naši psychiku, ale také zdraví. Negativně na nás může působit nadměrný hluk nebo velké pracovní vytížení. Jak se vyrovnat se stresem či únavou, o tom vám může vyprávět Kayakalpa. Jedná se o velmi staré tibetské učení pocházející z doby kolem 3000 let před naším letopočtem.

Kayakalpa je systém různých cviků, které praktikovali odpradávna tibetští mniši. Jde o různé techniky, které mají sloužit ke správnému uvolnění svalstva, odbourání stresu, k prokrvení organismu, k urychlení spalování a zvýšení vitality. Kayakalpa se také využívala k omlazování nejdříve psychiky a pak i fyzického těla.

Kayakalpa je v dnešním západním světě známé jako cvičení Pět Tibeťanů. Je to však pouze část Kayakalpy. Jsou to nenáročné a účinné cviky. Jedná se o pět na sebe navazujících jogínský cviků, které pokud budete cvičit pravidelně každý den, dokážou odbourat stres, únavu a vrátí vám energii, kterou potřebujete. Důležité při tomto cvičení je koncentrace a dýchání.

Z medicínského hlediska je prospěšné cvičení Pět Tibeťanů především pro stimulování nervového systému a ovlivňování hormonální činnosti, to vše působí na krevní oběh a ten způsobuje mladší vzhled. Nejen omlazení kůže, ale imunitní systém, alergie, svaly i páteř zaznamenávají pozitivní účinky tohoto cvičení.

SMS Věštba
SMS Výklad / banner