Oxygenoterapie: Terapie kyslíkem

Oxygenoterapie je kyslíková terapie, která působí na nemocný orgán, ale i na celý organismus. Tato metoda navozuje pocity klidu, dokonce zlepšuje dech a pomáhá proti únavě.

Tato terapie je komplexní metodou a v lékařství se používá už několik let. Její princip je jednoduchý, je založen na vdechování vlhčeného kyslíku ve vyšší koncentraci, než je obyčejně ve vzduchu. Pokud se vdechuje kyslík se zvýšenou koncentrací, stoupá i koncentrace kyslíku v krevní plazmě a to je pozoruhodné.

Zvýšení dodávky kyslíku tkáním zlepšuje také účinek mechanismů a urychluje tak růst i regeneraci.

Terapie kyslíkem se doporučuje při onemocnění plic a průdušek, i při srdečních nemocech, při bolestech hlavy, při nechutenství, poruchách spánku, zvýšené únavě, depresích a problémech, také u žen při problémech v klimaktériu. Dobrá tato metoda je i pro lidi, kteří vykonávají náročnou profesi, kde hodně zatěžují mozek, i pro sportovce a kuřáky.

Metoda pomáhá při hojení ran, zvyšuje fyzickou i psychickou kapacitu a zkvalitňuje mikrocirkulace a také zlepšuje stav pleti. Pomáhá imunitnímu systému, i proti infekci, nádorovým i cévním onemocněním, má příznivý vliv na celý organismus. Dokáže zvýšit fyzickou kondici a dodává energii. Dokonce oddaluje projevy stárnutí.

Metoda však není vhodná pro epileptiky, pro lidi, kteří trpí zvýšenou činností štítné žlázy a pro lidi, kteří mají po transplantaci orgánů.

Četnost podstoupení této terapie závisí na předešlé poradě s lékařem, ten určí, jestli je metoda pro vás vhodná a také její četnost.

SMS Věštba
SMS Výklad / banner