Známý okultista odmítl spolupráci s Hitlerem

V Čechách existuje spousta esoteriků, kteří se zapíší do tohoto odvětví i v celosvětovém měřítku. Jedním z nich je i František Bardon. Původně úplně obyčejnému chlapci se v jeho čtrnácti letech mění písmo i charakter, což překvapí rodiče i učitele. Rodí se esoterik. Co se stalo?

Jasnovidcem ve čtrnácti letech

Kde se schopnosti čtrnáctiletého kluka Františka Bardona (1909–1958) vlastně berou? Názory jsou různé. Jedna teorie tvrdí, že do dospívajícího chlapce vstoupila vyšší duchovní bytost. František navazuje kontakty s německým okultistou Friedrichem Wilhelmem Quintscherem (1883–1945). V Německu jeho vystoupení budí obrovskou pozornost. Jasnovidecky rozezná skryté předměty a je schopen vylíčit jejich historii. Zkoumá lidskou duši, a proto se o něj zajímá i Adolf Hitler (1889–1945). Žádá ho, aby své nevšední schopnosti využil pro blaho Třetí říše. Bardon ale rázně odmítne.

Hledá pohřešované

Skončí proto ve věznici v polské Vratislavi. Prý zde musí sbírat usekané hlavy popravených. Zvládne i tento krutý úkol. Uteče na konci války, kdy dojde k vybombardování tábora. I po válce ale překvapuje svým nadáním. Prý umí osvětlit osudy lidí pohřešovaných během války. Navíc se proslaví i jako lidový léčitel. Při studiích na mnichovské škole pro přírodní léčitele se totiž seznámil se světem bylin. Spoustu z nich sám pěstuje a v každé umí najít léčivou sílu.

Komunistům se jeho věhlas nelíbí

Vydávají se za ním nemocní z celé Evropy. Léčí i ty, nad nimiž klasická medicína krčí rameny a neví si rady. V50. letech 20. století je správcem nemocnice U Rytířů v Opavě. Jenže komunistickým funkcionářům se jeho věhlas pranic nelíbí. Obviní ho z šarlatánství a odsoudí. V žaláři v Brně si odpykává svůj trest a následně zde i zemře 10. července 1958 na zánět slinivky břišní.

SMS Věštba
SMS Výklad / banner