Odkyselení organismu pomocí citronu

CitronekJe to zvláštní, ale málokdo ví, že kyselý citron výborně odkyseluje organismus. Možná vás napadá, jak je to jen možné. Kyselý citron obsahuje vysoké procento zásadotvorných minerálních látek a při trávení se tak chová zásadotvorně. Zásadotvornými látkami jsou vápník, hořčík, sodík, železo a draslík. Tyto všechny látky citron obsahuje.

Citron obsahuje však ještě mnohem víc. Má v sobě karoten, vitamín C, vitamíny A, B1, B2, B6, kyselinu pantotenovou, vitamín B5, vápník, draslík, hořčík, železo sodík, fosfor, enzymy, ovocné kyseliny, bioflavonoidy a obsahuje také antioxidanty.

Citrony obsahují také hodně vlákniny.

Citron chutná velmi kysele, ale v organismu se chová zásadotvorně, neutralizuje tedy nadměrnou kyselost organismu. Proto je citron důležitý při začínajících onemocněních, kdy pomáhá nastartovat imunitu tím, že odkyselí organismus.

Odkyselením organismu se zlepšuje činnost buněk, které jsou odpovědné za obranyschopnost organismu. Kyseliny tyto buňky ničí, ale zásaditá směs minerálních látek zesiluje účinky jejich obranyschopnosti.

Citron tedy stimuluje imunitní systém, rozpouští jedy ve střevech, podporuje zažívání a oživuje látkovou výměnu. Příznivě působí na vlásečnice, zlepšuje pružnost cév a posiluje srdce a oběhový systém. Pomáhá také na nadýmání a ke snížení vysokého tlaku. Rozpouští ledvinové a močové kamínky. Jako výborný antioxidant zpomaluje stárnutí a posiluje vstřebávání kyseliny listové.

Nepřehédněte:

SMS Věštba
SMS Výklad / banner