Neobyčejné houby

Věděli jste, že existují houby, které nám mohou pomoci od různých zdravotních neduhů? Houby jsou navíc zdrojem i příjemné chutě. Těm, které nám pomáhají, se říká medicinální houby. A pomohou i s neplodností.

Neobyčejné houbyHouby, které jsou jedlé, jsou pro naše tělo zdravé a přísunem různých potřebných látek. Existují však houby, které jsou pro naše tělo přímo léčebné. Jde o ne tolik známé druhy hub, které mají tyto zázračné vlastnosti. Nejedná se tu o hlívu ústřičnou, ale o houby cordyceps, reishi a agaricus.

Housenice čínská

Cordyceps je v češtině housenice čínská. Houba parazituje na housenkách a patří mezi významné houby v oblasti léčení. Původem pochází z tibetské náhorní plošiny a roste v oblastech až čtyři tisíce metrů nad mořem. Tato houba je výborná na regeneraci, vitalitu, sexualitu, ale hlavně plodnost.

Housenice působí příznivě na sexuální dysfunkce, je vhodná při rekonvalescenci po náročných onemocněních. Zlepšuje mozkové funkce. Je vhodná při bakteriálních i virových infekcích, nazývá se proto i přírodním antibiotikem. Skvěle zabírá na respirační onemocnění a to zejména při astmatických potížích.

Celkově napomáhá k lepší obranyschopnosti organismu, působí podobně jako kortikoidy, ale samozřejmě bez jejich špatných vedlejších účinků. Je vhodná při cukrovce, kdy zlepšuje metabolismus glukózy. Napomáhá i při osteoporóze, kdy podporuje produkci estrogenu.

Tuto houbu užívají dokonce i vrcholoví sportovci ke zvýšení vytrvalosti a celkové energie a také pro správnou regeneraci jejich svalů.

Leskokorka lesklá - Reishi

Reishi je jedlá houba, která pochází z Dálného východu. Říká se jí reishi, ale také Ling Zhi. V překladu to znamená božská houba nesmrtelnosti.

Tato houba se vyznačuje obsahem velkého množství látek, které mají mimořádné vlastnosti. Po tisíce let se tak využívá především v čínské medicíně a podává se jako jedno z nejcennějších terapeutik. Ke všemu obsahuje osm esenciálních aminokyselin, obsahuje železo, selen a vitamín B.

Její hlavní parketou je únava a stavy vyčerpanosti, kdy pomáhá znovu dodat tělu potřebnou energii a vitalitu. Zabírá u problémů s trávením, nadýmáním, nechutenstvím, ale také s poporodní únavou.

Dobře zabírá i u poruch spánku, nespavosti a neurastenie. Dokáže v těle snížit hladinu cholesterolu a podpořit krevní oběh. Hodí se i proti trombózám a zpomaluje uvolňování histaminu. Navíc působí protizánětlivě a pomáhá při problémech s játry.

Napomáhá ke snížení rizika onemocnění bronchitidou a to proto, že zlepšuje regeneraci epitelu plic a rozšiřuje i úzké průdušky. Pozitivně působí také na činnost srdce.

Kromě toho je vhodná rovněž pro alergiky, kdy zastavuje kašel a zmírňuje dušnost. Pomáhá při nádorových onemocněních, při oslabené imunitě, snižuje krevní tlak, pomáhá k redukci váhy.

V Japonsku se běžně užívá jako prevence léčení a terapie rakoviny.

Houbu lze zakoupit ve formě kapslí, které se pravidelně užívají.

Agaricus

AgaricusAgaricus je v podstatě žampion brazilský. Jde tedy o jedlou houbu, která se vyznačuje nasládlou chutí a mandlovou vůní. Tato houba se začala pěstovat na východě Spojených států. Dalšího rozmachu se tato houba dočkala po jejím znovuobjevení v roce 1970 v Brazílii.

Tento žampion obsahuje betaglukany, minerální látky, chitin a fosfolipidy. Díky svému obsahu je tak houba schopná bránit se proti nádorovým onemocněním. Proto se také stává vhodnou prevencí proti rakovině.

Tuto houbu je vhodné používat během chemoterapie nebo při problémech s kůží. Brazilský žampion dokáže regulovat krevní tlak a metabolismus lipidů. Podporuje imunitní systém a je dobrým pomocníkem při alergii. Jde o houbu, která dokáže pomáhat při autoimunitních onemocněních, podporuje funkci střev a růst kostí. Stimuluje játra a je vhodným lékem při cukrovce.

Všechny zázračné houby můžete buď dostat do těla pomocí různých kapslí, které se už dnes dají zakoupit, nebo zkuste samotné extrakty z těchto hub. Forma může být v kapkách, nebo v kapslích. Zakoupit tyto produkty můžete v zelených lékárnách nebo ve specializovaných obchodech.

SMS Věštba
SMS Výklad / banner