Moxování: Akupunkturní metoda

AkupunkturaMoxování (moxibusce) je v podstatě jedna z léčebných metod, která využívá hořící pelyněk ke stimulaci a prohřátí energetického pole.

Jde také o část akupunkturních metod. Pelyněk se usuší a rozdrtí tak, že poté připomíná žlutohnědou bavlnu.

Pelyněk se sroluje do malých kornoutků, které se poté umístí na různé body na těle a zapálí se. Kornoutek by měl shořet do poloviny. Zhruba do té doby, kdy začne pacient pociťovat teplo. Poté kornoutek terapeut odstraní.

Také se může udělat to, že se hořící pelyněk omotá kolem akupunkturní jehly.

Moxa, neboli drť hořící byliny se může také zabalit do ruličky a na jednom konci zapálit. Poté se ruličkou přejíždí zapáleným koncem zhruba 2 a půl centimetru nad kůží.

K této metodě se využívají různé byliny. Bylina, která se pro určitého pacienta vybere, má svou vlastní energetickou charakteristiku. Účelem této metody je aktivizovat tzv. akumoxu, která vychází z tradic šamanů a jde o duch byliny samotné. Ta má pacientovi pomoci v překonání různých zdravotních i psychických překážek.

Jde skoro o rituál, kde terapeut pacienta za pomocí byliny prohřívá a ovívá kouřem. Účelem je prohřátí akupunkturních bodů na těle a následné překonání zdravotních problémů.

Pelyněk se navíc také dá sušit a dávat pod polštář k navození blahodárných snů.

SMS Věštba
SMS Výklad / banner