Mimosmyslové vnímání

Mimosmyslové vnímáníJak již samotný název napovídá, mimosmyslové vnímání je založeno na přijímání informací o vnějším světě pomocí jiných smysl, než našich klasických a základních pět. Někdy se těmto jevům a schopnostem a věcem, které člověk dokáže předpovídat říká lidově šestý smysl. Jedná se o fenomén, který je do určité míry abstraktní, nepochopitelný - jedná se tedy o něco, co nedokážeme radikálně vysvětlit nebo vědecky dokázat.

Otázkou je, zda je tato schopnost součástí našeho těla, nebo jde jenom o určitý signál, který člověk dokáže zachytit z jiného zdroje a otázka tím pádem zůstává nezodpovězena. Dost dobře je možné, že se jedná o obě varianty.

Určitě někdy každý z nás zažil ten pocit, kdy “něco” tuší, kdy něco dokáže předpovědět a nebo nějakou situaci vycítit? Určitě se vám tato předtucha někdy stala a někdy jste ji zažil. Jedná se o nepopsatelný pocit a vnitřní vnímání, kdy člověk něco nějakým způsobem tušíte.

Tyto věci nejdou bohužel ničím vysvětlit, ani věděcky ne. Jedná se tedy o nepochopitelné jevy a a procesy, které si nikdo neumí vysvětlit a tuto otázku zodpovědět.

Ačkoliv se mnoho z nás bojí opustit své jistoty a ryze racionální svět, ve kterém se často uzavřeme před vším neznámým, co by narušilo náš klid, tak se neubráníme svým prožitkům a emocím. Čím víc budeme v sobě vše potlačovat, tím více škody na sobě napácháme. Možná je na čase přestat ignorovat to, co vnímáme uvnitř a rozvíjet své mimosmyslové vnímání. Nebo snad mají odborníci jiný názor?

Teorie a praxe

Zatím bohužel neexistuje žádný vědecký prokazatelný důkaz o původu mimosmyslového vnímání. Není k dispozici žádná jednoznačná teorie. Lidé, kteří tvrdí, že mají nějaké nadpřirozené schopnosti, jako je třeba jasnovidectví a telepatie, jsou vesměs označováni za šarlatány, protože při opakovaných pokusech vedených pod odborným dohledem často selžou. Tady je na místě zmínit i to, že existuje velké množství těch, kteří opravdu své dovednosti jen předstírají, a to ať už kvůli penězům nebo slávě.

SMS Věštba
SMS Výklad / banner