Medicína podle východu II.: Vše je v rukou vaší mysli

Lidé jsou bytosti, které jsou vlastně energiemi. Lidské tělo má v sobě 7 čaker, z nichž každá má na starost určité lidské orgány. Energie „chi“ se v těchto čakrách koncentruje. Pokud máte nějaký zdravotní problém, dost možné je to, že máte některou, z těchto čaker, zablokovanou.

Na východě existuje tzv. chi-gong. To je stará alchymie mistrů bojových umění. Pomocí své mysli se stali odolnými proti zranění, probonutí, zlomení kosti, teplotním extrémům a byli schopni rozbíjet rukama dřevo, sklo i kamenní. Dokázali unést těžká břemena a překonávat vysoké překážky. To vše zvládali pomocí své mysli. I dnes buddhističtí mniši dokážou pomocí své mysli ovládat tělo. Například zvýšit teplotu těla.

Dokonce byl udělán pokus, kdy buddhističtí mniši meditovali v jeskyni a byl na ně hozen mokrý hadr. Pomocí své mysli zvýšili teplotu svého těla a hadr byl nejenže za chvíli suchý, ale také z něho odcházela pára. Neuvěřitelné, že?

Princip reiki je založen na práci s energií chi, kdy jeden člověk, aby pomohl druhému, mu tuto energii předává. Stejně jako akupresura i akupunktura stimulují energetické body. Holistická východní medicína je založená na mezilidském kontaktu, duševní hygieně, znalosti své vlastní povahy, psychické kontrole nad svým tělem a na víře v život samotný a hlavně v sebe. Harmonická mysl harmonizuje tělo, a tudíž odeznívají problémy, které vás mohly i dlouho trápit.

Nepřehlédněte:

  • Medicína podle východu I.: Pilulka rovná se zlo - Západní medicína má tendence ihned řešit jakýkoli problém zázračnou pilulkou. Pravdou však je, že dnešní léky opravdu chvilkově mohou pomoci a někdy pomáhají na těžké infekce například antibiotika
SMS Věštba
SMS Výklad / banner