Medicína podle východu I.: Pilulka rovná se zlo

Západní medicína má tendence ihned řešit jakýkoli problém zázračnou pilulkou. Pravdou však je, že dnešní léky opravdu chvilkově mohou pomoci a někdy pomáhají na těžké infekce například antibiotika, ale léků, která jsou opravdu prospěšná pro naše zdraví, je minimum. Většina léků nám jen chvilkově pomůže od bolestí, ale náš stav zanechává nezměněný a i dnes se z léků stal velký byznys, a proto i většina léků nemá léčit, pouze udržovat stav nemocného a nutit nemocné kupovat si ty samé léky stále znovu. Bohužel, i zdraví se stalo předmětem byznysu. Většina léků dlouhodobým užíváním způsobuje mnoho zdravotních problémů. A pozor by si lidé měli dávat i na různé doplňky stravy nabízené v lékárnách. Většina z nich opravdu nepomáhá tak, jak je napsáno na obalu, naopak tělo ještě zanáší.

Pokud je to možné, je určitě dobré vsadit na tradiční alternativní čínskou medicínu a zkusit místo chemické pilulky věřit přírodě a jejím bylinkám.

Ne nadarmo se také říká, že nemoc začíná v mysli. Tudíž že svou nemoc si přivodíte svým smýšlením. Inspiraci správného propojení mysli s tělem může být zen-buddhismus. Ten právě vysvětluje, že vesmír je velkou myslí, a vše co se vám přihodilo, začalo v něčí mysli. Možná právě v té vaší.

Dávno není tajemstvím, že když jste šťastní a spokojení a všichni kolem vás jsou nemocní, vy jste zdraví. Ale ve chvíli, kdy se cítíte zdeptaní, či oslabení, nespokojení, bacily kolem vás chytnete hned. Také vaše léčení je věcí vaší mysli. Proto i tzv. placebo efekty zabírají. Jak se říká, víra tvá tě uzdraví. Zenové meditace mohou pomoci k relaxaci a vyčištění mysli od všech myšlenek.

Nepřehlédněte:

SMS Věštba
SMS Výklad / banner