Lze slovem léčit ?

AbecedaRozhodně ano. Slovo je totiž základem většiny lidských radostí, ale i starostí. Jde vlastně o zvukové vyjádření energie a pocitů. Mluva je též naší společenskou vizitkou.

Podívejme se na princip, respektive léčivou energii slov. Že slovo léčí, víme zřejmě všichni. Již od dětství na nás slova působí jako léčebná kůra.

Vzpomeňme si

Třeba na pochvalu od rodičů a přátel. Vždy v nás vyvolala krásný pocit radosti a uspokojení. Lidský mozek reaguje na pochvalná slova velmi pozitivně. A zvláště u dětí. Chemické procesy, které v těle při našem „uspokojení“ probíhají, jsou dle vědců velmi pozitivní. Na to nezapomínejte. Chvála je pro děti důležitá, potřebují ji slyšet, ale to platí i u dospělých. Psychické bolesti milé slovo léčí asi nejvíce.

Dalším příkladem budiž slovní útěcha, tedy pochopení. Při jakémkoliv trápení a bolesti je nutné milými slovy pomoci. Slova pochopení, laskavé útěchy i soucitu, pokud jsou upřímné, udělají své. Znáte to - Když dítě něco bolí, utěšujeme jej nejen pohlazením, ale i slovy. A to je ten důležitý moment - předávání naší energie pomocí slov druhému člověku. Energie, která má pomoci. A většinou pomáhá.

Ano, řeč je vyjádřením našeho vnitřního stavu a ukazatelem síly lidského nitra. Lidské hlasivky jsou překladačem a směrovačem toku neviditelných vibrací, které dokáží nádherně rozezvučet člověčí srdce. Správné načasování a volba slov dokážou dělat divy. Vždyť pozitivní řeč používá snad každý lidový léčitel.

Slovem konec konců můžeme léčit všichni. Jak ? Třeba milou pochvalou svých blízkých, slovním pohlazením přátel, slovem pochopení i podporou.
Vkládejte do slov vše pozitivní, co ve vás je a pak to pošlete potřebným. Výsledek se dostaví, ať už je okamžitá odezva jakákoliv. Pozitivní slova v člověku totiž zůstávají a vytlačují ty negativní. Říkejte těm, kteří to potřebují milá slova. Stejně tak je i přijímejte od druhých. Pusťte do sebe onen duševní klystýr, který pomůže očistit vaše nitro.

Mluvíme přeci o energií, která přichází ze srdce a má obrovskou sílu. A kdo nevěří, ať si vzpomene, co s jeho myslí vykoná zraňující slovní pomluva.

Zkuste léčbu slovem použít. A nezapomeňte na slova lásky, neboť ty dokáží divy nejrychleji. Tak tedy věřte nebo ne, slovo léčí. Ať už na duši, tak i na těle. Vyzkoušejte si...

Nepřehlédněte:

SMS Věštba
SMS Výklad / banner