Léčba smíchem: Léčivé účinky smíchu

Šťastné dítěUž jste slyšeli o léčbě smíchem? Věříte, že funguje? Podle vědců smích léčí.

I doktoři potvrzují, že smích může mít pozitivní účinky nejen na naše tělo, ale také na psychiku. Zvláště v období stresu, úzkosti a negativních pocitů, je smích výborný pomocník, jak ze sebe vše tíživé shodit.

Smích přináší pocity uvolnění a relaxace, také odhání negativní myšlenky a emoce. Smích navíc dokáže tlumit bolest, protože smích vyplavuje endorfiny. Dále je smích považován za tzv. pozitivní stres a dokáže tak stimulovat imunitu a snížit opravdový nepříjemný stres. Vylučuje do těla serotonin, který působí jako antidepresivum. Napomáhá snížit cukr v krvi. Pomáhá při komunikaci mezi lidmi a okysličuje krev, která působí na mozek, cévy i srdíčko.

Pokud se cítíte pod psa, je dobré najít něco, co vás zaručeně rozesměje. Ať už jde o dobrou komedii, obrázek, či myšlenku, nebo vtip, je dobré znát vlastní spouštěč smíchu. Pomoci vám může i sluníčko, čokoláda, cvičení nebo i hudba.

Navíc i takové milování vyvolává v těle hormony štěstí. Každé ráno by měl každý z nás před zrcadlem pomyslet na to, na co se může ten daný den těšit a usmívat se sám na sebe.

Také během dne bychom se měli na chvíli zastavit a jen tak pro sebe se zkrátka usmát. Prostě jen tak.

I takový úsměv před spaním vám může navodit klidný spánek a milé sny. Navíc se uvolníte od stresu například nadcházejícího dne.

SMS Věštba
SMS Výklad / banner