Květiny v bytě podle Feng Shui

KvětinyMít květiny v bytě je vždy příjemné. Je na ně krásný, živý a energický pohled a podporují proudění pozitivní energie čchi.

Květiny vytvářejí příjemnou atmosféru v bytě. Nejlepší rostliny pro pozitivní atmosféru v bytě jsou ty v květináčích a čerstvě řezané květiny. Mrtvé květiny, tzn. usušené, vytvářejí negativní energii čchi. Pokud tedy začne některá živá květina vadnout, je lepší zamířit s ní do koše. Vhodnou alternativou jsou květiny umělé.

I o umělé květiny je ale třeba pečovat. Je potřeba udržovat je čisté a bez prachu, jinak se na nich bude usazovat negativní čchi. Sušené květiny z hlediska Feng Shui nejsou úplně ideální. Jsou totiž zbavené veškeré vody a jde o mrtvou hmotu. Prostor touto energií těžkne a vysychá.

Ideální jsou rostliny v květináčích s kulatými listy a barevnými květy. Ostré dlouhé listy palem a podobných květin mají energii ostrou jako nůž. Mohou tedy mít energii bodavou a ostrou.

Nejlépe uděláte, pokud si uděláte složení květin v bytě co nejpestřejší. Čím pestřejší tím lepší. Nejideálnější rostlinou k vytvoření pozitivní čchi je orchidej. Má kulaté listy a dokáže kvést několik měsíců. Lze ji postavit kamkoliv, do jakéhokoliv prostoru, jak na slunce, tak do stínu. Zároveň je to rostlina nenáročná, stačí ji potřebná vlhkost, která se zajistí klasickou zálivkou, nebo namočením vnitřního obalu s kůrou na hodinu do vody. Orchidejím dělá dobře i pravidelné rosení.

Vhodnou rostlinou do bytu může být dle Feng Shui například pivoňka, ta symbolizuje lásku, bohatství a čest. Pivoňky také mají přinášet do domácnosti bohatství.

Chryzantéma je květinou štěstí a smíchu. Je symbolem pohodlí a uvolnění. Je to také nejběžnější květina při oslavách čínského nového roku.

Bílá magnólie a orchidej symbolizují ženskost a vyrovnanost.

Lotos je posvátnou květinou buddhistů a symbolizuje čistotu. Je možné ho pěstovat především v jezírku.

Bambus se v současných domácnostech také objevuje čím dál více. Má totiž jedinečnou energii a podporuje štěstí. Na výhonky bambusu můžete pověsit červenou stuhu s mincemi, nebo můžete několik stonků bambusu ve váze svázat červenou stuhou.

Ke zlepšení vztahů mohou pomoci i květiny. Pokud si koupíte dvě stejného druhu, postavte je do vázy nebo obalu a umístěte v západní části domu či bytu ideálně k oknu. Květinám potom, v případě, že jsou ve váze, denně měňte vodu.

Stromy, které rostou před vchodem do domu, by neměly zakrývat vchod. Vyvolává to tísnivý pocit a ztěžuje přítok pozitivní energie čchi.

Také vysoké či popínavé rostliny mohou pomoci zmírnit negativní energii trámů a ostrých rohů. Nechejte je pnout se. Byt nezatěžujte kaktusy a rostlinami s tenkými ostrými listy, které vysílají bodající energii, a v jejich přítomnosti se můžeme cítit nepříjemně.

Kam dál?

SMS Věštba
SMS Výklad / banner