Kuřidla: Očišťují a voní

KuřidloKuřidla nejsou jen tak k zahození. Díky jejich pomoci můžeme pročistit nejen byt, dům, ale také auru a odblokovat určitá místa na těle nebo si od nich nechat duchovně pomoci.

Kuřidla se rozlišují na pasivní a aktivní. Aktivní mají za úkol člověka stimulovat a stimulovat i energii obecně. Jsou často součástí různých rituálů. A mají pomoci i nemocným. Měly by stimulovat jangové meridiány. Vhodné jsou pro tyto rituály byliny, jako je máta, šalvěj, či františek.

Naopak mezi pasivní kuřidla patří santalové dřevo, růže, či pačuli. Tato kuřidla mají uvolňovat a uklidňovat. Mají pomoci lidem se otevřít. Pomáhají při meditaci a pomáhají ochladit záněty. Mají za úkol zpomalit metabolismus.

Kromě nastolení vůně mohou kuřidla také přebít jiné pachy a navodit vůně příjemné. Dokonce i indiáni užívali kuřidla – kadidla. Používali je hlavně při svých rituálech, kdy různě očišťovali své duchy.

Dnes místo kuřidel používáme hlavně vonné tyčinky. Pálit však můžeme i my sami a to byliny, které si vybereme společně s kůrou.

K vyčištění prostor můžeme použít vhodné bylinky a k nastolení vůně zase jiné. Vhodné je také kouřem procházet a zkusit se tak skutečně očišťovat.

Vůni nám dnes dodají i různé éterické vonné oleje. Z těch však nejde kouř a tak nemají takový účinek, jako mají typická kuřidla, která za sebou nechávají kouř, který je právě potřeba k různým rituálům nebo činnostem.

SMS Věštba
SMS Výklad / banner