Krásné vlasy, pevné nehty a zářící pokožka

FashionNechce se vám utrácet za drahé masti, krémy a návštěvy kosmetických studií považujete za ztrátu času, která vám tahá z kapes další peníze? Přesto toužíte po krásných a lesklých vlasech, pevných nehtech a zářící pokožce? Využijte k tomu přírody a všeho, co vám nabízí. Zkuste ne příliš známý avokádový olej. Je to skutečný zázrak pro pleť, nehty i vlasy.

Pokud máte křehké a žluté nehty, pomůže vám společně s medem a žloutkem. Smíchejte ve stejném poměru avokádový olej a med, přidejte vaječný žloutek a špetku soli. Směs pak denně vtírejte do nehtů a okolní kůžičky. Směs byste měli nechat působit půl hodiny a pak omýt. Nehty ale můžete posílit i tím, že je budete denně namáčet na dvacet minut do teplého olivového oleje nebo ovocného octa.

Možná některá z vás namítne, že avokádový olej je drahý, protože litr stojí i přes tisíc korun. Ale návštěvy kosmetického salonu, kde by se vám denně měli starat o vaše poškozené nehty, by vás vyšly na mnohem víc, nehledě na to, kdo má čas denně docházet do salonu.

Olej přece nemusíte kupovat po litrech, v menším balení, které bude k vašim kosmetickým zásahům postačovat, zaplatíte za sto mililitrovou lahvičku kolem stokoruny. A nemusíte s ním léčit jen poničené nehty, je skvělý i na pokožku, především na problematickou pleť. Regeneruje pokožku, umí změkčit ztvrdlou kůži, pomáhá při lupénce. Olej dodá pleti pocit hebkosti. I lidé s velmi citlivou pletí ho dobře snášejí a proto se hodí i na jemnou dětskou pokožku. Uvítají ho i dospívající, které trápí uhrovitá pleť. Maska z avokádového oleje je na ni vynikají, problémy mizí. Než budete masku aplikovat, olej trochu zahřejte. Avokádový olej má dokonce i přirozený UV faktor, a to ve výši až 4.

Chcete investovat do velké lahve za několik stokorun? Pak zcela určitě používejte olej i v kuchyni, a to do salátů. Umí totiž skvěle snižovat cholesterol v krvi.

SMS Věštba
SMS Výklad / banner