Kraniosakrální terapie II. díl: Samoléčící proces

Tato metoda je také oblíbená proto, že se dá kombinovat s mnoha jinými technikami, jako je Reiku, Shiatsu, Kineziologie, nebo akupunktura, či čínská medicína. Využívá se zde všech těchto poznatků, a dokonce i teorie čaker, jóga a mnohé další.

Co je tu nejdůležitější, je znalost vzájemné propojenosti jednotlivých částí těla s různými orgány, ale také energetickými centry, emocemi, duchovní i mentální rovinou. Kombinace dotykových technik, ale také bezdotykových spouštějí podvědomě samoléčící procesy v lidském těle, které započnou léčení.

Vzhledem k tomu, že nastal věk Vodnáře, a přišlo dlouhé období společenství, komunit, sdružení a dalších, je zajímavé, že předchozím věkem byl věk Ryb, který byl vysoce individuální. Ve Věku Vodnáře nebudou stálí vůdčí osobnosti.

Terapeut má díky svými dotekovými přístupy napomoci silám mozkomíšní tekutiny, aby vylepšily tělesné prostředí pacienta. Hodně však záleží i na pacientových přirozených samokorigujících fyziologických aktivitách.

Kraniosakrální terapie ovlivňuje mnoho tělesných funkcí, a je v dnešní době hojně využívána i ve zdravotnickém personálu, mezi osteopaty, chiropraktiky, psychiatry, psychology, zubaři, fyzioterapeuty, terapeuty nemocí z povolání, akupunkturistů a také například profesionálních masérů.

Kraniosakrální terapie je v dnešní době jednou z mnoha možností, která může pomoci od různých zdravotních problémů. Oblíbená je zejména pro svoje metody a také pro poznatky, které při své práci využívá. Dá se kombinovat s ostatními metodami a přispět tak různými metodami k přirozenému zdraví lidského těla, kde je ukryt v lidském podvědomí systém, který dokáže sám léčit tělo. Stačí ho jen spustit, a k tomu by měla pomoci právě kraniosakrální terapie.

Nepřehlédněte:

  • Kraniosakrální terapie I. díl: Od ega k srdci - Kraniosakrální terapie, je velmi jemná, manipulativní neinvazivní technika. Používá se k nacházení a následnému řešení problémů. Podporuje přirozený mechanismus člověka a tím podporuje lepší fungování mozku
SMS Věštba
SMS Výklad / banner