Kotvičník pozemní: Staletím ověřená bylinka

Kotvičník pozemní, neboli trimbulus terrestris je bylinka, která se už po staletí používá jako léčivo. Používali ji i léčitelé v Číně. Dnes se tato bylina používá jako velmi dobré afrodisiakum. Pokud tedy trpíte pocitem, že byste chtěli zažít něco nového, například zkusit, co s vámi tato bylinka udělá, neváhejte. Máte možnost to vyzkoušet a to i v ložnici.

Kotvičník hojně užívali i obyvatelé Mezopotámie. Často z něj dělali odvar a ten poté užívali, aby jim zlepšil činnost jater a navodil sexuální libido.

Lidově se této bylince říká zemní kotva nebo kotvičníček. Jeho květy se sbírají v době kvetení, to je od června do srpna. Květy se poté suší na přímém slunci, nebo při umělé teplotě do 35°C.

Tato bylinka obsahuje účinné látky, mezi které patří saponiny glykosidy, pryskyřice, třísloviny, flavonoidy, alkaloidy, tanin, olej, steroidy i sacharidy.

Kotvičník působí močopudně, a proto je vhodné jej používat při problémech s ledvinami a močovými cestami. Také napomáhá rozpouštět močové kameny. Stimuluje i sekreci žaludečních šťáv a podporuje peristaltiku střev. Dokáže snížit i krevní tlak a rozšířit cévy.

Z kotvičníku můžete vyzkoušet i čaj, zkuste jednu čajovou lžíci sušených květů kotvičníku zalít půl litrem vroucí vody a na mírném ohni zahřívejte. Můžete pít až 3x denně a to alespoň půl hodiny před jídlem.

SMS Věštba
SMS Výklad / banner