Kolorterapie III.: Oranžová zbavuje strachu

Oranžová barva

Oranžová, západ Slunce Oranžová barva dokáže vyléčit špatnou náladu. Pokud jste skleslí a bez radosti ze života, oblečte se jako pomeranč a obklopte se touto barvou. Klidně se nějakou dobu dívejte do oranžové zdi a nasávejte sílu této barvy. Oranžová vás dokáže zahřát, zbavit strachu, křečí a dokáže vás také uvolnit. Oranžová má dokonce takovou moc, že přináší úspěch a klid do života.

Žlutá barva

Žlutá barva má zvláštní vibrace. Pomáhá proti syndromu vyhoření a hodí se zejména do pracovny, protože povzbuzuje paměť, chuť k učení, ctižádost a výdrž. Letargie a apatie ve žluté místnosti nemají své místo. Pokud je však žluté moc, dokáže přivodit nízkou koncentraci.

Zelená barva

Zelená barva je barvou vegetace, klidu a regenerace. Jde o základní barvu přírody, která harmonizuje a zmírňuje pocity závisti a žárlivosti. Zelenou barvou by se měli obklopit všichni, kdo hledají smysl života, usnadňuje totiž rozhodování. Zelená podporuje i paměť a snižuje bolest. Člověk oděný v zelené barvě působí moudře a vlídně.

Modrá barva

Modrá barva je skvělým pomocníkem v komunikaci. Modré stěny pomáhají proti zmatku a nervozitě. Uklidňují a rozvážou jazyk. Modrá dokonce zahání i temné myšlenky a pomáhá při migréně. Hodí se jak do ložnice tak také do dětského pokoje. Mnoho modré barvy však někdy vzbuzuje melancholii a tzv. „studený pocit“.

Bílá barva

Bílá barva je barvou čistoty, svěžesti a nevinnosti. Bílou se nikdy nedá nic zkazit. V bílé barvě se dokážou odrážet i jiné syté barvy a tak se bílá barva doporučuje jako barva neutrální, která se dá doplnit jinými odstíny sytých barev.

Nepřehlédněte:

SMS Věštba
SMS Výklad / banner