Kolorterapie I.: Léčba barvami

Léčivé barvyV dnešní době existuje na spoustu našich neduhů hned několik druhů terapií. Jednou z takových terapií, která má za úkol nám pomoci, je i kolorterapie.

Barvy kolem nás v nás zanechávají různé pocity a dokonce mohou i léčit. Barvy všeobecně ovlivňují to, jak se právě cítíme. Pokud se dokážete obklopit správnými barvami, můžou ve vás probudit nezvyklý tvůrčí duch. Ostatní barvy dokážou zase spolehlivě uklidňovat. Dokonce i zvolené barvy mohou být zásadní pro pracovní schůzky a obchodní jednání.

Už starověké kultury si všímaly vlivu barev na naše tělo i psychiku. Léčba barvami, tedy kolorterapie, patří k jedněm z nejstarších léčebných metod. Celá terapie vycházela z léčebné síly slunečních paprsků. Dokonce i věda stále objevuje nové a nové účinky barev na naše zdraví. Teprve nedávno došlo ke zjištění, že červená barva zrychluje krevní oběh a zvyšuje krevní tlak. Zatímco modrá barva dokáže uklidnit. Stejné účinky barev na naše tělo i psychiku lze dokonce sledovat i u slepých pacientů, anebo u těch, kteří mají zavázané oči.

K tomu, abychom do sebe nasáli energii určité barvy, nepotřebujeme speciální vybavení. Stačí se jen tou kterou barvou obklopit a nechat ji na nás působit. Barvy dokážou ovlivnit naše vnímání teploty, času a ovlivňují dokonce i naše soustředění. Barvy v nás vyvolávají i různé reakce. Proto se s barvami pracuje zejména v psychiatrických léčebnách, vězeňských celách nebo v dětských domovech.

Nepřehlédněte:

SMS Věštba
SMS Výklad / banner