Kartářství a kartářky

Tarotové kartyKartomantie, neboli práce s kartami, věštění z losů. To vše je práce kartářek. Jde o metodu relativně mladou. Pravděpodobně ji k nám přitáhli z Indie první cikáni. Používali Taroty. Od 18. století se začaly vyvíjet nové druhy karet. Kartářství se z krčem přesunulo do salonů a luxusních domů. Používal se systém 7x7 tzn. sedm druhů karet a sedm výkladů. Nejdříve se probíralo zdraví, budoucnost domu, láska, peníze, rodina apod. Dříve lidé kladli první důraz na zdraví.

Z dnešní zkušenosti vím, že prvně se ptáte na peníze, pak lásku a zdraví mnohdy lidi ani nezajímá. Měli by si však uvědomit, že by mělo být vždy na prvním místě.

Druhů karet je mnoho, dokonce i karty posmrtné, ale nejslavnější karty jsou karty madam Anny Lenormand z rue Touron. Tato žena se narodila jako dcera bohatých rodičů. Byla vychována v klášteře benediktýnek a tam se začala zabývat různými věšteckými praktikami. I když církev to popírala. Předpovědi Anny Lenormand byly jasné a kvalitní, dokonce varovala osobně ve vězení Marií Antoinetu, ať odejde ze země. Ta však neposlechla a její hořký konec se naplnil - madam jí ho předpověděla. Tehdejší kartářky ji měli za vzor.

Sama Napoleona žena Josefína si od ni nechala vykládat. I Napoleon dostal svou karetní věštbu, ale když se dozvěděl, že neuspěje, nevěřil jí. Jeho osud se však opět naplnil.

Ruský Car Alexandr I. si jí vážil a hojně madam navštěvoval. Církev jí však šlapala na paty a madam byla i vězněna a snad by byla i souzena, kdyby nebyla tak populární mezi lidmi. Soud vyhrála a zemřela jako bohatá paní. Její karty jsou známé po celém světě a s oblibou je používáme i my.

Nepřehlédněte:

SMS Věštba
SMS Výklad / banner