Kalanetika: Jemnost pohybu

Neznáte kalanetiku? Nikdy jste o ní neslyšeli? Pak je nejvyšší čas vás s tímto druhem cvičení seznámit.

Pod slovem kalanetika se skrývá cvičení, které je výborné na protažení svalstva. Je vhodné i pro starší lidi, protože nezatěžuje klouby. Cílem tohoto cvičení je hlavně vybudování svalové hmoty a také uvolnění svalů, jejich protahování a následné posilování.

Abychom mohli toto cvičení praktikovat, musíme se nejdříve uvolnit a následně posílit svaly. Cviky jsou hlavně složeny z malých jemných pohybů, ale s velkým počtem opakování. Cvičení je vhodné i proto, že člověk se při něm moc nezpotí ani nezadýchá. Díky této metodě se krásně formuje postava, stehna, břicho a jiné. Důležité je hlavně svému tělu zcela naslouchat.

Kalanetiku může provozovat muž i žena v každém věku. Nezáleží zde ani na váze či fyzické zdatnosti. Pomáhá na chronické bolesti zad a provozovat ji mohou i těhotné ženy.

Pro cvičení potřebujete jen pohodlné oblečení a dostatek tekutin. Cvičení probíhá buď s pomocí podložky, nebo židle.

Cvičení můžete provozovat buď sami, nebo můžete chodit i na speciální kurzy. Nejlepší je cvičit vlastním tempem. K cvičení se nepoužívá žádná hudba nebo jen pomalá a ne moc hlasitá.

Důležité je se před cvičením uvolnit, cvičit vlastním tempem a důkladně. Při cvičení bychom se měli cítit dobře a cvičení bychom mohli zakončit relaxací pro náš dobrý pocit a také pro dostatek odpočinku.

SMS Věštba
SMS Výklad / banner