Jídlo: Jsme to, co jíme

JídloS létem přichází teplé počasí, něžné a lehké letní vánky, křehké květiny, zkrátka lehkost sama. V horkých dnech bychom se také chtěli cítit lehce, a proto spousta z nás dává přednost lehkým jídlům před těmi těžkými a často také zařadí do jídelníčku plody své zahrady. Právě léto je šancí pro vás všechny, kteří toužíte po změně. A to ne po změně ledajaké, ale po změně celého životního stylu. Pokud do této skupiny také zapadáte, a chtěli byste odstartovat hlubokou životní změnu, věřte, že teď je na to nejvhodnější čas.

Často se během dlouhé zimy cítíme unavení a bez energie, jsme zpomalení, chybí nám optimistická nálada a s příchodem jara nám může také dlouho trvat, než se z téhle letargie probudíme.

Většina onemocnění a dokonce i smrtí souvisí bohužel s onemocněním tlustého střeva, ústředního orgánu, kterým prochází a kde se ukládá veškerá potrava, kterou sníme a s ní i všechny škodlivé látky.

Tlustému střevu nejvíce pomůže detoxikace a to celková. Očišťování organismu by se mělo stát pravidelnou činností vašeho života. Lidský organismus je systémem, který se umí sám obnovit, ale musíte mu k tomu pomoci a to zejména změnou způsobu života a především tím, co do něj budete vkládat – tedy změna stravy. Často stačí i takováto malá změna stravy a zdravotní neduhy, které vás doteď trápily, se začnou postupně sami vytrácet. Důležité však je před zahájením celkové detoxikace za pomocí vlákniny nebo léčivých čajů vyčistit tlusté střevo od všech parazitů a škodlivých látek.

Nemoci se projevují také fyzicky na vašem těle, kterým nemusíte zpočátku vůbec věnovat žádnou pozornost.

Například nadměrné vypadávání vlasů může být způsobeno řadou nemocí jako je například vysoká horečka, problémy se štítnou žlázou, onemocnění kůže, stres nebo anémie.

Problémy s kruhy pod očima má mnoho z nás a nejčastěji za to může stres, nedostatek spánku nebo deprese.

Bílé tečky tzv. milia mohou zase upozornit na problémy s játry nebo žlučníkem. Vypadávání řas může způsobovat problém se štítnou žlázou. Kůže je zase indikátorem našeho zdraví, a proto pokud je nějaký problém s kůží, je velmi pravděpodobné, že bude problém někde v těle. Ekzémy, akné, šupinky a zanícení mohou souviset se střevními problémy.

Hrbolky na nehtech může způsobovat infekce, problémy s ledvinami nebo nedostatek železa. Naopak bílé skvrnky na nehtech dokazují to, že došlo ke zranění nehtového lůžka. Bílé skvrny jsou velmi pozdní reakcí (někdy se skvrnky objeví až za několik měsíců) na zranění v minulosti.

Tzv. afty se tvoří lidem, kteří jsou ve stresových situacích nebo mají přetížení organismu. Opakovaný výskyt však může znamenat i celiakii nebo rakovinu krku či ústní dutiny.

Jak tedy správně provést očistu organismu? Nejdříve by se měla provést důkladná očista a detoxikace tlustého střeva a to pomocí speciálních nálevů z rostlin, aby se odstranily veškeré toxické nálepy, usazeniny a paraziti.

Po očištění střeva by se měly doplnit vzácné bakterie, které udržují v tlustém střevě rovnováhu, tzv. laktobacily. Ty budou střeva i imunitní systém chránit. Důležité je také dodržovat pitný režim.

Nakonec pomocí léčivých rostlin a homeopaticky zpracovaných přípravků s detoxikačními účinky, aminokyselinami, vitamíny a nerostných látek detoxikujte játra, krev, mozek, tkáně a celé tělo.

Toho všeho se dá docílit pomocí různě odlišných postupů. Nejosvědčenější však bývá klyzma a přechod na zdravou stravu bez chemie. Ve vašem jídelníčku by měla převládat zelenina, ovoce, bílé maso a ryby.

Neměli bychom zapomínat ani na odčervení nás, lidí. Zcela běžně odčervujeme naše čtyřnohé miláčky, ale na sebe tak nějak zapomínáme a přitom za spousty našich problémů mohou stát právě parazité. Ať už jde o únavu, nadváhu, plynatost, zácpu atd. to vše vám mohou způsobovat právě parazité. Proto není od věci jednou až dvakrát do roka užívat speciální přípravky pro lidi uzpůsobené k jejich odčervení.

SMS Věštba
SMS Výklad / banner