Jak si udržet své předsevzetí ?

PředsevzetíZačal rok 2014 a každý nebo alespoň většina z nás si dává předsevzetí. Ano, ruku na srdce a řekněte si, kolik z vás si nějaké to předsevzetí dalo. Většina z nás si dává předsevzetí typu - přestanu kouřit, zhubnu, budu více sportovat, budu žít zdravě, najdu si lepší práci, postavím dům, ožením se a další.

Toto je pouze několik předsevzetí, které si každoročně na začátku roku každý z nás dáváme. Nicméně je zde na místě otázka - jak si toto svoje předsevzetí udržet? První dny co si dáme předsevzetí na něm usilovně pracujeme, makáme a snažíme se - ale po týdnu naše nadšení bohužel upadá a vytrácí se. Jak si tedy udržet svoje předsevzetí?

Nejlepší je se domluvit například ve více lidí a každý říci nějaké předsevzetí, nebo věc, které by chtěl každý z vás v novém roce dosáhnout. Když si dáte předsevzetí ve více lidech, vždycky je tam nějaká motivace, která vás žene kupředu a snažíte se být lepší, než lidé ve vašem okolí.

Sdílené předsevzetí

Pokud si dáte předsevzetí jenom vy sami a nikomu ho neřeknete, že pouze mizivá šance, že vaše předsevzetí na nový rok dodržíte a budete se mi plně věnovat. Ale ve skupině je to něco jiného - lidé vás určitým způsobem motivují, ženou dopředu, ale také vás na druhou stranu i kontrolují, což je pro vás to nejdůležitější.

Závěrem je tedy nutné říci, že začátek nového roku doslova vybízí k předsevzetí, které si člověk dává. Není se potřeba bránit novým předsevzetím, ale pokud ho chcete opravdu dodržovat a splnit si ho - je nejlepší plnit svoje novoroční předsevzetí v kolektivu lidí, kteří si shodně jako vy nějaké to předsevzetí dali.

Jednak nad sebou máte určitou kontrolu a vaše výsledky někdo může sledovat, hodnotit a také váš pochválit - což je ta největší motivace, jakou si vůbec člověk může přát. Motivace a hlavně kontrola jsou důležité věci, které jsou nesmírně potřené při plnění předsevzetí. Vše je tedy na vás a vaše předsevzetí máte plně ve svých rukou a je pouze na vás, jak si za svým cílem tvrdě půjdete a jak se ho budete snažit dodržet.

SMS Věštba
SMS Výklad / banner