Jak se díky psychice udržet v kondici ?

Kondice Vánoční svátky a všechno co je s nimi spojené je poměrně velký nápor na naši psychiku. Jedná se v uvozovkách o ty nejkritičtější dne v celém roce. Starost jestli je napečeno, zda je hotový bramborový salát a jestli jsou zabalené všechny dárky mohou vyústit až v totální kolaps buď z přepracování, nebo stresu, který je s těmito svátky bohužel spojený.

Tím, že budete trénovat svoji psychiku se můžete udržovat v kondici a tím pádem to bude dobře jak pro vás, tak i pro vaše tělo, které si dokonale odpočine, zregeneruje se a očisí od stresových situací. Sami uznejte, že vaše psychika je hodně na hraně a dokáže vás díky okolnímu stresu a negativnímu cítění dostat do varu i sebemenší drobnost. Pak už člověk doslova a do písmene vybouchne jako neřízená sopka, která je v té nejlepší formě a chrlí okolo sebe lávu na všechny strany.

Svoji psychiku budete trénovat hlavně tím, když pochopíte jak vaše tělo funguje. Není nic horšího než unavené a ztrápené tělo, které je v pracovním a domácím nasazení prakticky 24 hodin denně a 7 dní v týdnu. Člověk potřebuje jednou za čas chvilku pro sebe. Chvilku během které dokáže načerpat síly do dalšího hektického týdne a dalších stresových a vypjatých situací.

Trénink psychiky

Psychiku budete trénovat a rozvíjet hlavní tím způsobem, pokud budeme vyrovnaní, smíření a jistým způsobem okolo sebe budeme dávat pozitivní energii, což je ta nejlepší možnost uvolnění. Určitě potkáváte denně stovky lidí, kteří jsou zamračení, mají sklopené oči, s nikým se nebaví a raději by byly už doma, aby se nemuseli na nikoho dívat.

Přesně toto jsou lidé s narušenou psychikou, jelikož jsou na první pohled nevyrovnaní, ale také jsou pod stálým a pravidelným psychickým nátlakem, který jim toho opravdu moc nepřidá.

Pokud tedy chcete trénovat a rozvíjet svoji psychiku, rozhodně doporučujeme si jednou za týden udělat hodinu až dvě úplně pro sebe. Úplně vypnout od okolního světa, být v místnosti potichu, jenom zavřít oči a relaxovat. Sami ucítíte, jak vám po chvilce bude proudit v těle nová a čistá krev, která je plná energie pro další pracovní dny.

SMS Věštba
SMS Výklad / banner