Jak ovládnout bolest

Bolest hlavySnad nikdo normální nemá rád bolest. Je nepříjemnou společnicí, které se často nechce odejít. Často se tedy uchylujeme k práškům proti bolesti. Ale bolest se dá zvládnout i způsobem dýchání nebo i psychologickými triky.

izikem braní prášků proti bolesti je i jejich složení. Vždy byste si ho měli důkladně pročíst. Hrozí vám, že se stanete postupně častým braním těchto prášků imunní na obvyklou dávku a budete potřebovat větší. Tímto také vzniká závislost.

Bolest je často alarmem, který signalizuje, že někde je problém. Než tedy pohodlně sáhnout po prášcích a bolest utlumit, je z budoucího hlediska lepší pátrat po příčinách problému.

Pro překonání bolesti můžete vyzkoušet pár následujících tipů, které mohou vyzkoušet i ženy při porodu:
Doporučuje se při kontrakcích zhluboka nadechnout nosem a poté prudce vydechnout ústy.

Pokud jste ve stresu, dýchání se stává neúplným a mělkým a tělo začne volat po kyslíku, kterého má nedostatek a to prostřednictvím bolesti. Jsou to často bolesti hlavy. Důležité je dýchat nosem a do břicha. Hlavně při stresových situacích. Nezadržujte dech ve chvíli, kdy přijde atak bolesti.

Zkuste si bolesti nevšímat. Ignorujte ji. Svou pozornost soustřeďte na něco jiného a neživte tak svou bolest tím, že na ni neustále myslíte. Zkuste si napustit vanu, zaposlouchat se do příjemné hudby.

Důležitý bod je i myslet pozitivně. Zkuste si v hlavě naprogramovat, že bolest za chvíli zmizí.

SMS Věštba
SMS Výklad / banner