Jak nebýt ve stresu

V dnešní uspěchané době, zejména teď před Vánocemi, mnoho z nás zažívá napětí a stres z různých příčin. Někdo ze shánění dárků, z pečení cukroví, z pracovních povinností v zaměstnání a někdo z dotahování starých restů před koncem roku.

Jedeme na sto procent a začínáme žít na energetický dluh, který z nás čím dál více vysává naši vlastní šťávu. Navíc, čím více chceme něco udělat, tím více nám to jako naschvál nejde. Energetický dluh nám to brzy spočítá a tělo se musí najednou vypořádat s nemocemi.

Řada dnešních nemocí vzniká jednoduše z toho, že jsme v napětí a ve stresu. Jak se ale máme uvolnit a být v pohodě? Inspiraci můžeme hledat v přírodě. Ta má na vše svůj čas, nic není uspěchané.

Za jakékoliv porušení řádu zaplatíme. Abychom toho častěji více stihli, pijeme energetické nápoje, kávy nebo alkohol. Důležité je, vyvarovat se jakýchkoli stimulantů. Abychom mohli být šťastní a zdraví, důležitá je uvolněnost.

Té dosáhnete pomocí pravidelného pohybu, relaxace a meditace. Další skvělou terapií je nicnedělání. Zní to zvláštně, jde v podstatě o radikálnější metodu. Aby se vychýlené kyvadlo přepětí a stresu dostalo do rovnovážného středu, je potřeba ho vychýlit na opačnou stranu.

Najděte si tedy čas nic nedělat, a pokud na nicnedělání čas nemáte, i to může být známka vašeho přepětí.

Nepřehlédněte:

SMS Věštba
SMS Výklad / banner