Jak na chřipku se zázvorem

ZázvorKdyž se řekne zázvor, každý si představí zázvorky cukroví. Zázvor je však také velice vhodný prostředek na chřipku. Když je vaše tělo oslabené a neví si s vámi rady, jste oslabeni, použijte zázvor. Ze zázvoru se používá oddenek, respektive kořen.

Léčivé účinky zázvoru pomáhají při žaludečních potížích, kinetóze, pocitu plnosti či chřipce. Zázvor posiluje obranyschopnost organismu a je proto ideálním prostředkem proti nachlazení. Snižuje hladinu cholesterolu i krevní tlak. Nejúčinnější je čerstvý kořen, který se dá koupit kdekoliv. Při rýmě, nachlazení a chřipce se dá použít tak, že kousek kořenu zázvoru si nastrouháte na malou kávovou lžičku a takové množství si dáte do hrníčku a zalijete vroucí vodou. Tento čaj osladíte medem a pijete po doušcích.

Zázvor je mírně štiplavý, ale výborně pomáhá. Pokud by vás boleli klouby, můžete si nastrouhat zázvor a dát si ho jako obklad. Také lze však udělat zázvorový olej.

Zázvorový punč

Připravte jako zázvorový odvar a svařte se skořicí, koriandrem, hřebíčkem a citronovou kůrou. Lze dochutit rumem.

Zázvorový Sirup

2 lžičky zázvoru nasekaného na malé kousky vařte asi 30 minut, ve 200 ml vody, přidejte 100 g cukru nebo medu a nechejte zhoustnout. Sirup užívejte po lžičkách, nebo zamíchejte do černého čaje.

Nepřehlédněte:

SMS Věštba
SMS Výklad / banner