Jak dostat do domova energii Feng Shui

Zdraví, Feng ShuiMít doma příjemnou, pozitivní a zdravou energii by si přál jistě každý z nás. Díky metodě feng shui si můžete takovou energii ve vašem bytě či domě jednoduše vytvořit.

Pokud tedy přestavbu bytu či domu myslíte vážně, vstupte do něj a zapisujte si, jak se v něm cítíte. Ujasněte si, co od svého bydlení očekáváte. Chcete v klidu relaxovat, nebo přijímat návštěvy? Pracujete doma? A často, nebo jen někdy? Mají vaše děti volnost? Čím více otázek si položíte a na které si odpovíte, tím lépe se vám bude tvořit myšlenka o vašem bydlení.

Pokud máte pocit, že prostor, ve kterém bydlíte je nevyvážený, neděste se. Pomocí feng shui napravíte cokoliv.

Feng shui je o detailech. Pokud tedy máte lustr, který svítí jen z půlky, možná i svůj život žijete jen napůl. Nechybí vám velkorysost?

Pokud doma schováváte hodiny a budíky, které nejdou, zbavte se jich. Zastavené hodiny jsou jako zastavený nebo ztracený čas. Pokud máte pocit, že přešlapujete na jednom místě, měli byste si tyto hodiny nechat opravit.

Ano, červená barva je barva štěstí a bohatství, ale na někoho může působit i agresivně a všeho moc škodí. S červenou barvou zacházejte opatrně.

Mějte vstřícné dveře. Že to zní šíleně? Právě vchodovými dveřmi k vám vstupuje blahodárná energie. Pusťte ji dovnitř a přilákejte ji. Vrzající a oprýskané dveře jsou odpudivé, stejně jako poházené špinavé boty a oschlé květiny.

Vchod by měl být co nejpřitažlivější, nejsvětlejší a měl by každého zvát ke vstupu. Věnec na dveřích, truhlíky plné květin, hezká rohožka, soška před vchodem, to veš může sloužit jako symbolická ochrana domova.

Také čitelná jmenovka na dveřích, fungující a příjemně znějící zvonek, i to je pro energii feng shui důležité. Pokud vás někdo hledá, neměl by vás přehlédnout.

Vchodové dveře je lepší pořídit si plné, než prosklené. Pokud chcete zvýšit finanční úspěch, na vnitřní kliku od dveří zavěste tři čínské mince svázané červenou stužkou.

Také v otázce barev je dobré být na pozoru. Měli byste vždy dávat přednost své intuici. Do kuchyně volte světlé a teplé barvy, jako je žlutá nebo bílá. Ke zvýraznění je vhodná červená nebo černá. Nepoužívejte chladné odstíny jako je modrá nebo šedá, protože snižují chuť k jídlu. V koupelně mají přednost světlé barvy, například bílá, modrá nebo zelená. Určitě nevolte temné barvy jako je červené, růžová nebo černá.

V ložnici uplatníte neutrální, tlumené barvy, které mají uklidňující efekt a podporují spánek, například světle modrou, světle zelenou, šedou, béžovou nebo růžovou. Nemalujte zdi ložnice do jasných sytých odstínů, zejména hnědé, červené nebo oranžové. Jejich aktivní energie by vás nemusela nechat vyspat a často byste se budili. Broskvová barva může také přinášet v manželství problémy.

Do obývacího pokoje se hodí příjemné barvy, zemité tóny, jako je žlutá nebo odstíny hnědé, které dobře uzemňují. Do dětského pokoje se hodí zelená, modrá, bílá.

Ujasněte si, k čemu chcete užívat obývací pokoj, můžete relaxovat, trávit čas s rodinou, nebo přijímat návštěvy? Přizpůsobte tak rozmístění nábytku.

Žádné místo by nemělo být zády ke dveřím. Čím méně nábytku, tím větší pocit vzdušnosti, uvolněnosti a pohody. Přecpaný pokoj na vás může padat a způsobovat únavu. Nábytek by měl mít zakulacené rohy.

Otevřené police na knihy a dekorativní předměty dobré energii moc nepřidají. Knihovnu je lepší mít zasklenou.

Zarámované fotky vašich předků podporují soudržnost.

Zbavte se všeho nepotřebného, nepořádek blokuje energii ve vašem bytě, ale i ve vás.

Vyhoďte věci, které jsou rozbité a dávno nefungují. To, že máte doma něco v nepořádku, podněcuje k tomu, abyste byli v nepořádku i vy. Rozhodně neskladujte harampádí a všechny nepotřebné věci na časy budoucí. Co nevyužíváte teď, nevyužijete nikdy. Proto vše nemilosrdně vyhoďte do koše, tyto věci totiž velmi blokují správnou energii.

Dostali jste někdy od někoho dárek, který vám neudělal radost a svírá se vám při pohledu na něj žaludek? Takových věcí se zbavte nebo ji někomu darujte. Podprahově takový dar může brát klid vám samotným.

Rozbité žárovky vyměňte, pokud často propadáte depresím nebo smutku, pořiďte si žárovky s větším výkonem.

Nezapomeňte také na rostliny, ty dokážou v bytě měnit atmosféru a oživit prázdné prostory. Pročišťují vzduch a harmonizují prostředí. Seschlé rostliny patří do koše.

Mějte doma stále nějakou kvetoucí rostlinu. I řezané květiny vykouzlí doma hned lepší atmosféru.

Kaktusy ani bonsaje nejsou z hlediska feng shui moc vhodné. Trnité kaktusy vytváří špatnou energii, pokud jsou však u počítače, či televize, odklání jejich negativní záření. Sušené květiny symbolizují vyhaslý život.

Do obývacího pokoje si pořiďte akvárium s rybičkami, které jsou symbolem úspěchů a bohatství. Měl by jich však být lichý počet.

Energii v místnosti pomůžou rozhýbat svíčky, aromalampy a vonné tyčinky. Solné lampy jsou také dobří pomocníci. Vypadají nádherně a ionizují vzduch.

Kam dál?

SMS Věštba
SMS Výklad / banner