Hydroterapie I. díl: Léčba vodou

Čistá vodaHydroterapie je prakticky léčba vodou. Dnes je to jedna z účinných metod jak bojovat s různými zdravotními, ale také kosmetickými problémy. V dnešní době nám hydroterapie nabízí různé procedury, které jsou nejen příjemné, ale také nápomocné.

Jednou z nich je také podvodní masáž. Ta se provádí ve velké vaně, nebo ve speciální tzv. Hubardově vaně, kde voda musí mít teplotu od 35-37°C. Zde se masíruje vzdušným proudem z masážní trysky a ten by měl mít správný tlak 2-4 atmosféry. Užívá se na různé druhy obrny, otoky, či při chronických zácpách.

I taková vířivá lázeň může být dobrým pomocníkem. Dělá se buď celotělová, nebo končetinová. Voda z vany se nasává čerpadlem, a když se smíchá se vzduchem tak je hnána tryskami zpět do vany. Účinek vířivé lázně se dá srovnat s mírnějšími formami podvodních masáží. Tato masáž je vhodná po operacích, nebo úrazech pohybového systému. Také se užívá při periferních obrnách, nebo u nemocných cukrovkou, či nemocných, kteří trpí svalovou slabostí.

Perličková lázeň je masáž založená na stoupajících bublinkách vzduchu, který se přes speciální perličkový rošt kompresorem vhání speciálně do vany. Tato masáž je vhodná pro onemocnění srdce, cév, nebo pohybového systému, pro nemocné, kteří mají chronické záněty v oblasti malé pánve, pro ženy s klimakterickými problémy, lidi, kteří trpí únavou, nebo problémy se spánkem, neurózou, nebo pro ty, kteří mají velké poruchy prokrvení.

Nepřehlédněte:

SMS Věštba
SMS Výklad / banner