Hudba: Léčivá metoda

By | 27.07.2020

Léčivá hudba]Hudba odpradávna byla používaná jako nástroj léčby. Co by to bylo za film, kdyby neměl vhodnou či příjemnou hudbu. Hudba je v našem životě důležitá. Můžeme ji potkat na každém kroku. V reklamách, televizích, rádiech, obchodech i v ulicích. Mnoho kapel si na hudbě vybudovaly kariéru. Navštěvujeme divadlo, koncerty i muzikály. A hudba je všude. Je dokázáno, že například rychlá hudba v obchodech nás nutí rychleji a víc nakupovat a tím také utratit více peněz. Podobný účinek má i hudba pomalá.

Zkrátka hudba ovlivňuje naše životy každý den, navozuje nám náladu, pláč, atmosféru, dojímá nás, rozesmutní. Je to nezachytitelná věc, která ovlivňuje naše vnímání. Někdy se hudba vloudí do naší mysli a celý den si musíme zpívat stejnou melodii. Nebo si tvoříme vlastní. Ptáci si zpívají celý život.

Čím je hudba výjimečná?

Existuje tzv. Muzikoterapie. Jde o hudbu, která se užívá psychoterapii. Jedná se o speciální oblast, která také vyžaduje speciálního odborníka k této práci. Nejde jen o využívání hudby jako nástroj léčby, ale i o pasivní muzikoterapii, či aktivní, kdy sami vytváříte různé melodie, či zvuky.

Velice citlivý na hudbu jsou děti. Proto se také s muzikoterapií začíná v době těhotenství. Je dokázáno, že když miminku v bříšku, nebo když už je na světě, budete pouštět určitý druh muziky, bude k ní citlivější a nadanější. Podporuje rytmus, sluchové vnímání i psychomotorický vývoj.

Muzikoterapie se využívá k odbourání stresu. A má široké využití po celém světě. K této terapii se využívá řada hudebních nástrojů mnohých kultur, například tibetská mísa, gongy, ale i lidské tělo. Terapie probíhají individuálně nebo ve skupinách.

SMS Věštba
SMS Výklad / banner
Přečíst  Bazalka: Bylinka pro chuť i zdraví

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..