Houby: Léčba z Východu

Houba ReishiExistují houby, které se kdysi ve staré Číně či dávném Japonsku užívaly spíše jako byliny a měly sloužit k léčbě různých nemocí. Tyto houby byly pro vědce natolik zajímavé, že je začali zkoumat a skutečně v nich objevili výživné složky. Výzkumy pokračovaly a houby se stávaly známějšími, především pro své blahodárné účinky. Výzkumy vědců nakonec potvrdily, že houby Shiitake, Reishi a Maitake mají protirakovinné a protiinfekční účinky.

Houba Reishi

Houba Reishi (Ganoderma lucidum) je bohatá na látky fytonutrienty, triterpeny a fytosteroly. Právě tyto látky jsou lidskému zdraví velice prospěšné. Houba Reishi může pomoci při zvyšování imunity, ochraně jater, nebo snížení hladiny cholesterolu. Dále byl u ní prokázán antibakteriální účinek, slouží výborně také proti alergiím a jako ochrana před zářením. Napomáhá snižovat krevní tlak.

Shiitake

Druhá vzácná houba Shiitake (Lentinus edodes) se stala dlouho středem pozornosti vědců díky svému velice pozitivnímu vlivu na zdraví člověka. Hlavními látkami, které obsahuje, jsou eritadeniny, ligniny a polysacharidy. Stejně jako Reishi, i ona pomáhá zvýšit imunitu a chrání játra. Snižuje cholesterol a podporuje kardiovaskulární ústrojí. Dále má antibakteriální účinky a působí výborně proti parazitům. Skvěle zabírá proti virům a byl u ní dokázán protimutagenní účinek.

Maitake

Třetí houbou je houba Maitake (Grifola frondosa). I u ní bylo zjištěno několik pozitivních účinků na lidské zdraví. Hlavní látky, které obsahuje, jsou a-glukany a b-glukany. Stejně jako její předchozí, má výborné účinky na zvýšení imunity a byl u ní také dokázán protimutagenní účinek. Skvěle snižuje krevní tlak a pozitivně působí jako ochrana jater.

Extrakty z těchto hub se dají pořídit i v České republice.

Ganoderma lucidum 01
SMS Věštba
SMS Výklad / banner