Gejša III. : Sex a současnost

GejšiGejša-učednice se dala poznat i podle bohatě zdobeného kimona a zvláštního pásu zvaného „obi“ a červené stuhy ve vlasech. Když se tato gejša-učednice proslavila po čajovnách, nabídla své panenství, zvané „misuage“. V čajovně se poté shromažďovaly nabídky od různých mužů, ten který byl ochoten za gejšino misuage zaplatit nejvíc, je dostal. Pokud si nějaký muž gejšu oblíbil, mohl se stát jejím „dannem“, tedy sponzorem. Obvykle to byl bohatý a ženatý muž, který gejšu finančně podporoval. Platil jí kosmetiku, šaty i hodiny zpěvu, tance, či jiných umění. Bylo obvyklé, že spolu gejša a dann měli milostný poměr. Po půl roce však obvykle jejich vztah končil a gejša si musela hledat nového danna.

Lidé si často gejšu spojují s prostitucí a to je velký omyl západní společnosti. Gejša nebyla nikdy prostitutkou, spíše umělkyní a společnicí, která, když chtěla, občas přistoupila i k sexu, ale rozhodně to nebylo pravidlem. Když se v roce 1957 zakázala prostituce, povolání gejšy z tohoto důvodu zakázané nebylo.

Úkolem gejši bylo bavit, hrát na tradiční japonský strunný nástroj šamizen, či připravovat čaj. Úspěšné gejši byly také výbornými tanečnicemi.

Potkat gejšu na ulici v Japonsku se zdá být téměř nemožné. Často to bývají mladé studentky, které se za ně schválně převlékají a poté se nechávají fotit turisty. Ty pravé gejši jsou až moc zaměstnané na to, aby se věnovaly turistům.

V současném světě jsou hlavními klienty gejš politici, šéfové podsvětí či obchodníci. Gejši mají za úkol se o ně postarat, bavit je, tančit jim, zpívat a lichotit. Účet přichází většinou poštou za pár dnů a při počtu pěti hostů může dosáhnout až několik milionů jenů, což na české peníze čítá pár set tisíc korun. Současné gejši jsou také najímaný pro různá obchodní setkání a jednání, kdy mají za úkol dodat jednání jiskru luxusu a správný lesk.

Gejši mají svá vlastní pravidla a pro muže znamená gejša jejich úspěch. Gejša se totiž stává mužovou důvěrnicí a komplicem, kterému se muž může nejen svěřit, ale s kterým se může i příjemně pobavit.

Nepřehlédněte:

Autor obrázku: Gion Kouta šíří za pomocí Licence CC

SMS Věštba
SMS Výklad / banner