Energie a síla Země a Slunce - Oleje

Olej, vylisovaná síla ze semen a obohacená o Sluneční svit a sílu Slunce. Tak by se dal olej ve zkratce pojmenovat. Naši předci po něm prahli a než se ho naučili lisovat, jedli ho v oříšcích a semenech. Dnešní člověk místo toho zobe předsmažené brambůrky. A pak to žlučníkáři svádí na boj s mastnými jídly. Mnozí však neví, že olej léčí. Ten, kdo má problémy se zácpou, si olej musí dopřát. Olej nejenom pomáhá, chrání, ale doplňuje nám i významné minerály a vitamíny.

Nejstarším olejem je olej sezamový. Sezamová semena mají až 50% oleje. Tento olej vydrží dlouho čerstvý a nekazí se. Obsahuje účinné antioxidanty sezamol a sezamolin, proto se dá dlouhodobě skladovat. Dále obsahuje kyselinu linoleovou a olejovou, vitamín E, pro plodnost a kůži. Vitamíny skupiny B, pro naše nervy a záněty v těle. Mangan, měď a hořčík. To znamená, že léčí svaly, záněty a pomáhají regenerovat a vyživovat svaly a páteř.

Olivový olej ještě k tomu obsahuje významný beta-karoten. Vápník s fosforem, draslík a sodík. To znamená, že pravidelným přísunem, si zajistíme vápník, aniž bychom pili mléko.
Nejhojnějším je olej slunečnicový. Slunečnice pochází z Mexika. Neměli by ho jíst lidé s krevní skupinou 0. U nich může časem dojít k překyselení organismu. Tento olej však obsahuje blahodárné omega 6 mastné kyseliny, které působí na zužování cév.

Jedním z nejlepších olejů je olej lněný. Používá se především k léčebným účelům. Je nejdražší, ale kvalitní. Pomáhá srovnat tlak, snižuje cholesterol a působí proti rakovině. Proto se nebojme a oleje si vyberme dle toho, jak nám vyhovují. Nezapomínejte, že ten nejkvalitnější je za studena lisovaný a nazývá se Extra panenský olej. Oleje toho označení, naopak rozpouští žlučníkové kameny. Jen je dobré jíst je se živou zeleninou. To znamená, že neupravené, čerstvé.

SMS Věštba
SMS Výklad / banner