Drahé kameny XXXVIII. díl: OLIVÍN / PERIDOT

Tento kámen barvy olivové, medové až žlutozelené se dodnes nalézá v nalezištích v Egyptě, USA, či Brazílii.

Olivín se vždy užíval k nabytí lásky, štěstí, peněz a ochrany.

Olivín je kamenem receptivním, jeho elementem je země a planetou Venuše. Tento kámen je vhodný, pokud jeho majitel potřebuje nutně peníze. Olivín je dokáže přivolat. Stejně tak i lásku, či štěstí. Slouží i jako ochranný kámen. Pomáhá překonat návaly vzteku či nervozity, napomáhá ke klidnému spánku a odráží negativní energii zpět k lidem, kteří ji vyslali. Olivín je vhodný k čištění srdeční čakry a čakry solar plexus. Pomáhá odstranit pocity viny a odhání lpění na minulosti. Pomáhá v duchovním růstu.

Je to vhodný kámen k odpuštění, k potlačení lítosti i žárlivosti. Přináší odpovědnost za vlastní činy. Pomáhá zabránit letargii a pomáhá vyléčit problematické mezilidské vztahy.

Z hlediska léčebného využití je vhodný k léčbě brzlíku, plící, srdce a močového měchýře. Pomáhá také na zlepšení zraku, sleziny, trávících problémů a vředy. Pomáhá uklidnit tělo a regeneruje tkáně. Blahodárně ovlivňuje kůži. Také posiluje metabolismus a zmírňuje deprese. Je pomocníkem při porodu. Napomáhá čistit játra a pomáhá po kousnutí hmyzem.

SMS Věštba
SMS Výklad / banner