Drahé kameny XXXV. díl: MĚSÍČNÍ KÁMEN / MOONSTONE

Měsíční kámen má bezbarvou až bílou barvu a dodnes se nalézá v nalezištích po celém světě. Můžete ho nalézt v Brazílii, Norsku, Indii, Keni, Skotsku, Austrálii nebo na Novém Zélandu.

Tento kámen se vždy užíval k nabytí lásky, ochrany, mládí, klidu, ke zdravému spánku a intuici.

Měsíční kámen je kamenem receptivním, jeho planetou je Měsíc a elementem je voda. Jak už název napovídá, tento kámen je velice silně spjatý s Měsícem a také intuicí. Má moc přitahovat lásku, dokáže řešit problémy mezi milenci, přináší klidný spánek a výborně zabírá při nespavosti. Je to kámen ochrany na cestách, přináší mládí a zachovává mladistvý přístup.

Dokáže na povrch vytáhnout věci uložené hluboko v podvědomí, pomáhá uklidnit rozbouřené city a uklidnit přehnané reakce. Za úplňku dokáže vyvolat živé sny a dokáže udržovat v harmonii a rovnováze mužskou a ženskou energii. Jeho čakrou je solar plexus, kde dokáže odstranit citové bloky.

Z hlediska léčebného využití je vhodný k léčení zažívacích potíží a také na citové napětí. Pomáhá také na reprodukční orgány. Pomáhá ženám při menstruaci snížit napětí. V rovnováze dokáže udržet hormonální systém a také dokáže zklidnit hyperaktivitu u dětí. Pomáhá detoxikovat organismus. Je vhodný k léčení očí, kůže, vlasů, jater a slinivky. Je to pomocník při početí, těhotenství, porodu i kojení.

SMS Věštba
SMS Výklad / banner