Drahé kameny XXVIII. díl: KARNEOL / CARNELIAN

Tento červený, červenooranžový, až bíle páskovaný kámen se dodnes nalézá v nalezištích ve Skotsku, Brazílii, USA, Botswaně, Uruguay, České republice a Slovensku.

Vždy se užíval k nabytí klidu, odvahy, sebedůvěry, ochrany, výřečnosti a k léčení.

Karneol je kamenem projektivním, jeho planetou je Slunce a elementem oheň. Patří ke kamenům stabilním, má vysokou energii, přináší odvahu, klid, harmonii, trpělivost, pozitivní pohled na svět i život, pomáhá motivovat k úspěchu. Tiší vztek a žárlivost. Odhání závist i zášť, rozptyluje deprese a negativní emoce i myšlenky. Pomáhá dodat výřečnost, která chybí a odstraňuje strach z mluvení na veřejnosti. Napomáhá posílit sebedůvěru, ochraňuje majitele před útoky cizích osob, posiluje astrální vidění a přináší klidný spánek. Odhání noční můry. Napomáhá ke stimulaci a posílení sexuální aktivity a pomáhá zbavit se různých závislostí. Působí na kořenovou čakru.

Z hlediska léčebného využití karneol pomáhá předcházet kožním nemocem, pomáhá zastavit krvácení a také pomáhá při onemocněních, které souvisí s krví, je univerzálním ochráncem zdraví, který dodává vitalitu a sílu. Zvyšuje i plodnost, napomáhá léčit frigiditu i impotenci. Pomáhá při artritidě, revmatismu, při problémech s kostmi a šlachami. Léčí deprese a neurózy.

SMS Věštba
SMS Výklad / banner