Drahé kameny XXVII. díl: KALCIT

Minerál KalcitKalcit je kámen, který se nalézá po celém světě, od Mexika po Španělsko. Dokonce i v ČR ho můžeme najít. To zejména na místech v okolí Berouna, u Prahy, v Moravském krasu, u Příbrami či v Jáchymově.

Tento kámen může mít mnoho barevných podob a každé barevné variaci je přisuzován jiný účinek.

Obecně se využívá kalcit k léčení žlučníku a střevních problémů, působí dobře i na tračník, pomáhá dostat z těla hleny a pomáhá i při oplodnění.

Je to kámen ochrany, při podržení v ruce dodá energii. Odhání strach, city drží v rovnováze. Překonává deprese. Pomáhá odstranit problémy, upevňuje potenciál. Očišťuje a nabíjí čakry.

Čirý až bílý kalcit je čistým kamenem, pomáhá při našem duchovním vývoji, odstraňuje staré předsudky a názory. Pomáhá na posílení kostí, imunitního systému a skvěle čistí pleť.

Žlutý a zlatý kalcit působí dobře na okolí pupíku. Pomáhá této čakře podpořit látkovou výměnu. Udržuje tělesnou i psychickou rovnováhu.

Oranžový kalcit je vhodný užívat v oblasti podbřišku. Pomáhá na žaludek a trávicí trakt. Pomáhá při nevolnostech. Tlumí křeče v této oblasti.

Růžový kalcit je symbolem pro lásku a cit. Je vhodný pro zraněné duše a zlomené srdce. Je dobré ho užívat na nemoci, které mají původ v naší mysli.

Modrý kalcit pomáhá při problémech s krkem. Nachází správná slova pro naše myšlenky. Pomáhá ve zpevnění kostí a zubní skloviny. Masáž pomocí tohoto kamene uvolňuje ztuhlý krk i záda.

Zelený kalcit uklidňuje, pomáhá rozvíjet vzdělanost a bystrost. Pomáhá zklidnit negativní emoce a napomáhá při výkyvu tlaku. Napravuje i srdeční arytmii.

Aby barevnost kalcitů vydržela, je dobré je nabíjet na křišťálové drúze a čistit pod proudem vlažné vody.

SMS Věštba
SMS Výklad / banner