Drahé kameny XXIX. díl: KŘIŠŤÁL / KŘEMEN / QUARTZ

Quartz CrystalKřišťál je kámen čiré barvy, který se nalézá dodnes v nalezištích po celém světě.

Křišťál se vždy užíval k nabytí síly, ochrany, harmonie, meditace a k léčení.

Tento kámen je kamenem projektivním a zároveň i receptivním. Jeho planetou je Slunce i Měsíc a elementem oheň i voda. Je to kámen univerzální. Patří k nejúčinnějším léčivým krystalům na světě. Je považován za velký zesilovač energie. Dokáže energii pohltit, uvolnit a regulovat. Zároveň ji dokáže dostat do celé harmonie.

Má kladný vliv na psychiku, probouzí jasnozřivost, samostatnost. Pomáhá k sebezdokonalování. Je to ochránce před vším negativním a zlým. Pomáhá zvýšit naše duchovní síly. Pomáhá nám harmonizovat tělo i ducha. Odstraňuje bloky, je naším zrcadlem k duši. Má účinky auru chránit i čistit a navozuje klidný spánek. Pomáhá k odstranění elektromagnetického záření i k čištění geopatogenních zón. Své působení směřuje na čakru korunní a pomáhá ostatní čakry čistit. Při meditaci odstraňuje rušivé vlivy. Dokáže regulovat ostatní kameny.

Křišťál se hodí na všechny zdravotní problémy, i ty, co se týkají duše. Pomáhá na bolesti hlavy, zubů, na střevní potíže, nevolnosti, podporuje zažívací trakt, pomáhá posílit imunitu a uvést tělo do celkové rovnováhy. Také pomáhá ke zvýšení laktace.

SMS Věštba
SMS Výklad / banner