Drahé kameny XXIV. díl: JADEIT / JADE

JadeitJadeit může být bílý, zelený, růžový, oranžový, fialový, červený, modrý, černý, žlutý a dokonce i hnědý. Tento kámen se dodnes nachází v nalezištích v Japonsku, Rusku, Koreji, Číně a v USA.

Jadeit se vždy užíval k nabytí peněz, prosperity, dlouhověkosti, lásky, ochrany, moudrosti a k léčení.

Jadeit je kamenem receptivním, jeho planetou je Venuše a elementem voda. Je to starodávný, posvátný kámen Dálného východu. Má přitahovat lásku, má tu moc svému majiteli prodloužit život. Přitahuje peníze, dodává energii při dlouhých obchodních jednáních. Napomáhá pozvednout moudrost ducha. Je to ochránce před nehodami a neštěstím. Ochraňuje i před nemocemi a zdravotními problémy. Jadeit je symbolem čistoty, vyrovnává a harmonizuje tělo. Přitahuje štěstí a přátelství. Dokáže uvolnit emoce i negativní nálady. Uklidňuje mysl. Pokud se přiloží na čelo, přináší klidné sny, které nahlíží do hloubky našeho nitra.

Z hlediska léčebného využití pomáhá jadeit tělu, aby se léčilo samo. Pomáhá tedy i na psychosomatické problémy, které nemoc spouští. Napomáhá ledvinám, srdci, žaludku, močovému měchýři, slezině. Tělu pomáhá k detoxikaci, napomáhá zvýšit plodnost a pomáhá i při porodu. Také pomáhá obnovit buněčný i kosterní systém.

Žlutý jadeit přitahuje radost, energii, štěstí a povzbuzuje. Dokáže zlepšit funkci trávicího i vylučovacího traktu.

Zelený jadeit napomáhá uklidnit nervy, harmonizuje vztahy, které delší dobu nefungují. Také pomáhá k realizaci nejniternějších tužeb a vášní. Má nejblíže k srdci.

Yünnan-Jadeit - China
SMS Věštba
SMS Výklad / banner