Drahé kameny XXII. díl: HEMATIT/HEMATITE

Medvěd z hematituTento ocelově šedý kámen se dodnes nalézá v nalezištích v Brazílii, Libérii, Venezuele, Číně, Indii, Austrálii, Nizozemí, Anglii, Ukrajině, Severní Americe a také na ostrově Elba.

Hematit se vždy užíval k nabytí ochrany, lepší paměti, pomáhal uzemňovat a léčit.

Je to kámen projektivní, jeho planetou je Saturn a elementem oheň.

Hematit je kamenem zvláštním, fascinujícím i pro je stříbrnou barvu. Je to zároveň kámen těžký a má tu moc vytahovat nemoci ven z těla. Chrání a uzemňuje, dodává rovnováhu mezi tělem, myslí i duchem, má v sobě silný element jang, díky tomu nastoluje nerovnováhu meridiánu, a tím napravuje nevyváženost jin. Odhání vše špatné a negativní, zabraňuje negativnímu vstupovat do aury majitele, přináší harmonii, klid a mír. Napomáhá zvýšit sebevědomí, nastoluje schopnost přežít a pomáhá překonat plachost. Přispívá k lepší soustředěnosti a paměti. Překonává omezení a pomáhá bojovat s přejídáním, kouřením a ostatními negativními zlozvyky.

Z hlediska léčebného využití dokáže zastavit krvácení, krev zanechává zdravou a léčí výborně nemoci spojené s krví. Z těla dokáže vyhnat horečku, také problémy s oběhovým systémem napomáhá vyléčit. Napomáhá činnosti ledvin, ukládání železa a také podporuje tvorbu krvinek. Působí proti křečím v nohou, rovná záda a hojivě působí i při zlomeninách. Působí proti nespavosti a úzkosti.

SMS Věštba
SMS Výklad / banner