Drahé kameny XX. díl: GRANÁT/GARNET

Granat, spessartynTento červený, černý, žlutý, zelený až hnědý kámen, je původem z Madagaskaru, nalézt se dá i v Brazílii, či v Čechách.

Užíval se vždy k nabytí síly, ochrany, měl pomáhat při léčení, či rituálních pracích.

Už celá staletí se granát užívá jako amulet, který má varovat svého majitele před nebezpečím. Je kamenem velice silným, má za úkol přivést, co nejvíce energie, dodává harmonii a udržuje klid. Překonává zastaralé vzorce myšlení i jednání. Podporuje sebevědomí a přináší odvahu. Nabudí sexuální touhu, láká lásku. V krizi nachází řešení, dodává víru v lepší budoucnost a naději. Přivolává cizí pomoc. Pomáhá pročistit čakry, otevřít srdce a překonat tabu. Rozvíjí vědomí a vyvolává vzpomínky na minulé životy.

Z léčebného hlediska regeneruje organismus, čistí krev, obnovuje síly, napomáhá podpořit metabolismus, vstřebává lépe minerály i vitamíny, napomáhá regeneraci DNA a působí příznivě na srdce, plíce a páteř.

Oranžový granát – spessartit

Má v sobě vysoké vibrace, působí antidepresivně, zahání noční můry, posílí srdce, pomáhá při problémech v sexuální sféře, napomáhá správnému uložení vápníku v těle.

Červený až nahnědlý granát – hessonit

Pomáhá při neplodnosti i impotenci, léčí čich, harmonizuje hormony. Užití při astrálních cestách.

Zelený granát – grossularit

Pomáhá při revma, artritidě, problémech s ledvinami, sliznicí a kůží. Zvyšuje plodnost, pomáhá při soudních sporech. Podporuje relaxaci.

Ohnivě červený granát – pyrop

Pomáhá zažívacímu traktu, krevnímu oběhu, odstraňuje problémy s bolestmi v krku a pálení žáhy. Harmonizuje základní i korunní čakru, zvyšuje charisma.

Klasický červený granát

Je symbolem lásky, naděje, je naladěn na energii srdce, povzbuzuje sexualitu, pomáhá ovládnout zlost.

SMS Věštba
SMS Výklad / banner