Drahé kameny XVIII. díl: FLUORIT

Modrý fluoritKrásný kámen fluoritu se užíval k nabytí mentální síly, duševní ochrany, sebedůvěry a k odehnání depresí a negativních pocitů.

Dodnes se nalézá na nalezištích v Kanadě, USA, Jižní Africe, Mexiku, Číně, Mongolsku, Thajsku, Peru, Polsku, Maďarsku, České republice, Norsku, Anglii, Španělsku, Německu.

Fluorit je kamenem projektivním, vhodný k užívání k posílení účinků ostatních kamenů. Má ochrannou moc, i na duševní úrovni, pracuje s vědomím, posiluje myšlenky, zmírňuje emoce, posiluje schopnosti analyzovat, odhání pryč zoufalství, vztek a depresi, potlačuje psychickou manipulaci, životu dává řád, uvádí do harmonie citovou, tělesnou i duševní rovinu osobnosti svého majitele, otvírá dveře do podvědomí a nechává vyvěrat na povrch potlačené pocity. Přináší sebedůvěru, zručnost, duševní i tělesnou koordinaci, napomáhá při učení ke zvýšení koncentrace. Potlačuje škodlivé vlivy technologií, jako je televize, či počítač.

Tento kámen se využívá k odehnání špatné energie a poruch všeho druhu, napomáhá čistit, odstraňuje z těla vše negativní, likviduje nemoci, infekce a napomáhá regenerovat kůži i sliznici, omlazuje, dobře působí na zuby, kosti, artritidu, revma a bolesti zad. Napomáhá zlepšit funkci kloubů, hojí vředy rány a obnovuje sexuální touhu.

Modrý fluorit

Modrý fluorit uklidní a nabije podle aktuální potřeby, zlepší komunikaci, uspořádá myšlenky, zvýší kreativitu a pozitivně ovlivní oči, nos, uši a krk.

Čirý fluorit

Čirý fluorit nastolí harmonii mezi duchem a rozumem, do těla přináší univerzální energii, vylaďuje čakry a působí na korunní čakru, energii dodává auře a zesiluje účinky jiných kamenů.

Zelený fluorit

Zelený fluorit odhání negativní energii, uvolní intuici, odbourá přebytek energie, odhání citová traumata, léčí nemoci a křeče, čistí čakry a duši.

Fialový fluorit

Fialový fluorit je nejlepší pro meditaci, napomáhá při duševní komunikaci, léčí kosti a také poruchy kostní dřeně.

Žlutý fluorit

Žlutý fluorit čistí tělo od toxických látek, pozitivně působí na játra, snižuje cholesterol, zvyšuje kreativní schopnosti a intelektuál.

Foto via Rob Lavinsky, iRocks.com – CC-BY-SA-3.0
SMS Věštba
SMS Výklad / banner