Drahé kameny XVI. díl: DUMORTIERIT (DUMORTIERITE)

DUMORTIERITTento modrý, až modrofialový, někdy i nachový, zelenkavý či hnědý kámen, se užíval k nabytí naděje, síly, vůle, klidu a k schopnosti léčení.

Dodnes jsou zachována naleziště v USA, Jižní Africe a České republice.

Dumortierit je kamenem receptivním, jeho planetou je Neptun a elementem voda. Je označován za kámen naděje, při složitých a kolikrát těžkých životních situacích obrací situaci k lepšímu, majiteli dodává důvěru sama v sebe a ve vlastní schopnosti. Dodává víru překonat všechny těžkosti. Ve šťastných chvílích dodává pocit štěstí a učí svého majitele užívat doušky života naplno. Učí brát život takový, jaký přijde a nemít zbytečné obavy a starosti.

Dumortierit napomáhá podpořit životní postoj, odstranit staré vzory a bloky. Pomáhá oprostit se od závislosti na cigaretách, drogách, či alkoholu. Pomáhá zvýšit koncentraci, léči nervová i duševní onemocnění.

V léčebném využití pomáhá tlumit velké bolesti hlavy, pomáhá snížit vysokou horečku, také odvodňuje, dokáže uvolnit křeče. Odhání únavu, zostřuje smysly, mírní střevní problémy, napomáhá z vyčerpání i stresu a doporučuje se před spánkem, kdy dokáže tělo i mysl dokonale uvolnit.

Obrázek šíří pod licencí "Creative Commons" Dumortierite-ch23a.jpgen.wikipedia.org
SMS Věštba
SMS Výklad / banner