Drahé kameny XLIV. díl: RUBÍN / RUBY

RubínTento tmavě až sytě červený kámen se dodnes nalézá v nalezištích v Tanzánii, Madagaskaru, Indii, Mexiku a na Srí Lance.

Rubín se vždy užíval k nabytí radosti, síly, ochrany, bohatství, odvahy a proti nočním můrám.

Rubín je projektivní kámen, jeho elementem je oheň a planetou Mars. Je označován za kámen bohatství a ochrany. Chrání před všechny útoky, dává sílu a energii. Pomáhá vracet věci do rovnováhy. Přináší touhu a sexuální aktivitu. Působí proti depresím smutkům a negativnímu myšlení. Pomáhá navodit klidný spánek. Přináší motivaci a pomáhá dojít k vytouženým cílům. Nachází správný směr ke štěstí. Pomáhá pozitivně myslet a čelit útokům.

Z hlediska léčebného využití pomáhá předcházet střevním problémům, pomáhá na trávicí trakt, oči, žaludek i dělohu. Pomáhá také čistit slinivku břišní a lymfatický systém. Pomáhá na kožní choroby.

Rubín v zoisitu je původem z Tanzánie, napomáhá stimulaci korunní čakry, léčí duši z minulých životů. Pomáhá k rozvoji individuality a posílit biomagnetické pole těla.

Rubín ve fuchsitu původem z Indie a tvoří jej rubínové zrna v hornině fuchsitu. Ta má zelenou barvu. Ochraňuje svého nositele, odvádí stres a pocity prohry. Zvládá problémy. Pomáhá intuici, sebedůvěře a nadhledu. Je vhodný na kožní nemoci, alergie a záněty. Také na anémii.

SMS Věštba
SMS Výklad / banner