Drahé kameny XL. díl: PREHNIT

PrehnitTento světle zelený, šedý, průsvitný až bílý kámen se dodnes nalézá v nalezištích v jižní Africe, Austrálii, nebo Kanadě.

Kámen se vždy užíval k nabytí lásky a očistě prostoru.

Prehnit je kámen bezpodmínečné lásky. Je to kámen ochrany a klidu. Dokáže zharmonizovat celé své prostředí a také nositele. Je velice vhodný k očištění prostorů. Pomáhá okolí revitalizovat a obnovit. Je to dobrý pomocník proti fobiím, nespavosti, nočním můrám a obavám. Velice vhodný kámen pro léčitele.

Je to velice dobrý kámen, který se užívá ve feng šuej. Má ozdravující účinky, kterými čistí prostor a energii v domě. Pomáhá proti elektromagnetickému záření, ale také očišťuje od negativní energie. Rozmisťují se do rohů místnosti, kde se relaxuje nebo do květináče ke květinám. Květiny pak lépe prospívají a nejdou na ně škůdci.

Ze zdravotních účinků pomáhá na ledviny a močový měchýř, krevní oběh a metabolismus. Je to vhodný kámen k meditaci. Říká se, že při meditaci s tímto kamenem mohou lidé navázat komunikaci s anděly. Pomáhá uklidnit mysl, materialistické touhy a hbitý jazyk.

V esoterice s ním zacházíme opatrně, nenabíjíme je na přímém slunci, čistí se pod vlažnou tekoucí vodou. Nabíjí se v misce s vodou spolu s křišťálem. Vodu můžeme používat k oplachování problematických míst.

Autor obrázku: Prehnite.jpg, licence: Creative Commons
SMS Věštba
SMS Výklad / banner