Drahé kameny XIV. díl: CITRÍN

CitrínTento žlutý až kouřově šedý kámen se užíval k získání štěstí, hojnosti, léčení a k boji proti nočním můrám a negativním energiím.

Dodnes se těží v nalezištích v Brazílii, Rusku na Uralu, Francii, Madagaskaru, Indii a v USA.

Citrín je kamenem, který nikdy nepotřebuje čištění, v tom se oproti ostatním kamenům velice liší. Jeho planetou je Slunce, elementem oheň a je kamenem projektivním.

Je to krystal, který výborně působí na svého majitele a označuje se za štědrý a šťastný kámen. Je kamenem hojnosti, který učí svého majitele k sobě přilákat bohatství. Přináší úspěch a štěstí, navozuje příjemný spánek. Dobře čistí a regeneruje tělo, dodává teplo a energii. Pomáhá zvýšit tvůrčí schopnosti. Napomáhá odehnat negativní energii. Odhání melancholii a negativní emoce. Chrání auru a napomáhá čistit čakry, hlavně solar plexus. Aktivuje čakru korunní a napomáhá k zesílení intuice. Majitelovu osobnost uvádí do rovnováhy, napomáhá urovnat vztahy v blízkém okolí svého nositele. Dodává ztracenou sebedůvěru a pomáhá zmírnit přecitlivělost.

Citrín pomáhá od chronického únavového syndromu, povzbudí trávení, příznivě ovlivňuje slezinu a slinivku břišní, napomáhá od infekcí ledvin a močového měchýře, odstraňuje oční problémy, napomáhá krevnímu oběhu a udržuje štítnou žlázu v rovnováze. Tento druh kamene také posiluje nervy, odvádí vše škodlivé a pomáhá tak i při problémech s celulitidou. Pomáhá hlavně ženám při menstruaci a menopauze.

SMS Věštba
SMS Výklad / banner