Drahé kameny XIII. díl: CHRYZOPRAS

Tamblovaný chryzopras, PolskoTento krásný světlý kámen se vždy nosil k nabytí peněz, úspěchu, k získání radosti, štěstí, přátelství, ochrany a léčení. Chryzopras vyčnívá barvou trávově zelenou až citronovou.

Dodnes se těží v nalezištích v Austrálii, Rusku, Kalifornii, či Brazílii.

Chryzopras je kamenem receptivním, jeho planetou je Venuše a elementem země. Je to kámen, který má za úkol pozvednout emoce, dát naději, uklidnit, přinést potěšení a radost. Přináší úspěch v novém podnikání, majiteli do jeho života přivádí nové přátele, také je to magnet na peníze. Napomáhá odstranit závist, napětí, stres a sobectví. Napomáhá k odpuštění, majiteli pomáhá přijmout sebe sama i druhé, nastoluje rovnováhu mezi skutečností a ideály a pomáhá zabránit ukvapenému jednání. Odhání tíseň a noční můry a to zejména u dětí. Dodává pocit jistoty, důvěry a bezpečí. Ochraňuje a pomáhá nabíjet křížovou a srdeční čakru.

Tento druh kamene je vhodný k léčení kožních problémů, srdečních chorob, poruch štítné žlázy. Dodává vitalitu a zahání slabost. Trávicí systém dostává do rovnováhy, pomáhá při žaludečních problémech, které vyvolává stres. Napomáhá posílit zrak, zvýšit plodnost, poskytuje ochranu před pohlavními chorobami, také je dobrým pomocníkem při zastavování krvácení. Majiteli pomáhá od revmatických bolestí, napomáhá posílit činnost ledvin a celkově lidský organismus skvěle detoxikuje.

Obrázek pod licencí Creative Commons Chryzopras_tamblovany.jpg
SMS Věštba
SMS Výklad / banner