Drahé kameny XII. díl: CHRYZOKOL

CHRYZOKOLChryzokol v barvě modré, modrozelené až tyrkysové se dodnes těží v nalezištích v Anglii, Izraeli, Mexiku, České republice, Austrálii, Namibii, Kongu a v USA.

Tento kámen se užíval k nabytí lásky, moudrosti, klidu, meditace a léčení.

Planetou chryzokolu je Venuše a elementem voda. Jde o kámen receptivní. Chryzokol byl v dávnověku starými kněží uctíván jako svatý kámen. Nosil se podobně jako tyrkys, v amuletech a jeho posláním bylo udržovat rovnováhu mezi vyššími a nižšími těly. Indiáni věřili, že chryzokol měl posílit tělo a chránit před neštěstím.

Chryzokol je kamenem klidu, dává majiteli sílu a rozvážnost, tiší emoce. Přitahuje lásku a dává moudrost, učí toleranci, má schopnost vztahy upevnit. Hojí bolesti z oblasti lásky, na úrovni čakry srdeční učí více milovat, očišťuje a chrání před negativní energií. Je kamenem, pomáhajícím při meditacích, napomáhá ke zlepšení komunikace. Přeměňuje destruktivní citové naprogramování v úplný opak.

Pokud ho majitel drží v ruce, dokáže zahnat strach a iluze.

Chryzokol pomáhá léčit problémy zažívacího traktu, vředy, problémy s kostmi, s artritidou, se svalovou křečí, má chladivý vliv a užívá se proto i na popáleniny. Slouží jako prevence proti infekcím, napomáhá posílit metabolismus i štítnou žlázu, pomáhá při ženských problémech, napomáhá očistit ledviny, játra i plíce od toxických látek.

Latinsky: Chrysocolla
Barvy: modrá, modrozelená, tyrkysová
Naleziště: ČR, Austrálie, Anglie, Izrael, Mexico, Namíbie, Kongo, USA

Obrázek pod licencí Creative Commons: Chrysocolla, Chryzokol
SMS Věštba
SMS Výklad / banner