Drahé kameny VII. díl: BOJI STONE

Boji kameny patří do těch zajímavějších ze všech drahých kamenů. O kamenech Boji se říká, že jsou tak staré, jako země sama. Vyskytují se pouze na jednom jediném místě na světě a to ve Spojených státech, ve státě Kansas.

Boji kameny jsou opředeny různými mýty a legendami. Některé tvrdí, jak už bylo napsáno, že tyto kameny jsou staré jako Země sama, neboť spolu vznikaly. Tyto kameny se ke všemu dělí na kameny mužské a ženské. Rozdíl je pouze v jejich povrchu. Ženské kameny mají povrch hladký a mužské kameny pro změnu mají na povrchu výstupky. Také je jich údajně výrazně menší počet, než kamenů ženských.

Pro mineralogy jsou kameny boji celkem nezajímavé, ale velice zajímavými kameny jsou zejména pro esoteriky, kteří kameny boji užívají k harmonizaci toku energie v lidském těle.

Boji kameny se tedy dají využít k očištění těla a čaker. Dokážou čakry zaktivovat a také zklidnit mysl. O kamenech boji se dodnes mnoho neví a proto je jejich existence zahalena určitým tajemstvím, které přitahuje mnoho lidí. Sehnat se ale dají bez menších problémů. Určitě jsou dost zajímavé pro všechny, kteří se o drahé kameny na zemi zajímají a jistě by našly místo v nějaké hezké sběratelské sbírce.

SMS Věštba
SMS Výklad / banner