Drahé kameny IV.: AMAZONIT

AmazonitNázev Amazonit je původem odvozen z brazilské řeky Amazonky.

Amazonit se užívá za účelem k dosažení úspěchu, klidu, intuice a ochrany vůči škodlivým zářením.

Dodnes se tento kámen těží v nalezištích jako je Rusko, Brazílie, Indie, Rakousko, Indie, USA, Namibie a Kanada.

Je kamenem receptivním, jeho planetou je Uran a elementem země.

Amazonit je kamenem, který mimořádně uklidňuje a také tiší nervový systém. Napomáhá udržet v rovnováze mužskou a ženskou energii. Pomáhá rozptylovat a rozpouštět negativní energii a také negativní bloky. Úspěšně zmenšuje strach a obavy, napomáhá naopak zvýšit intuici. Napomáhá pohlcovat škodlivé záření z moderních přístrojů i z mobilních telefonů. Při risku zajišťuje úspěch. Napomáhá k otevření krční a srdeční čakry a hojivě působí i na čakry ostatní.

Také nás úspěšně chrání před škodlivými vlivy geopatogenních zón. Měli bychom ho umisťovat mezi nás a elektrické spotřebiče, aby nás mohl spolehlivě chránit, nebo jej také můžeme nosit, či zavěsit na mobilní telefon v podobě přívěšku.

Amazonit je také kamenem jemným a přátelským. Člověku dodává sebevědomí i důvěru v budoucnost a naději. I z tohoto důvodu se amazonit považuje za kámen naděje. Má podobné schopnosti jako růženín, ale naše city směřuje víc k druhým.

Z hlediska zdraví se využívá k léčení osteoporózy, zubních kazů a také napomáhá udržovat v rovnováze metabolismus, který je narušený například nějakou blokací nervového organismu. Napomáhá také k úlevě od svalových křečí.

SMS Věštba
SMS Výklad / banner